Mari Kiviniemi, Suomen johtava

..ja saattaa olla vielä pitkään. Mari Kiviniemi on todella yllättänyt vetämällä Suomelle täydet 10 pistettä jokaisella kansanvälisellä esiintymisellään. Kiviniemi on kehittynyt tosi kovaa tahtia kun on nyt näytön paikka. Se todistaa kovan sarjan poliitikon ominaisuuksista.

Ei tule Urpilaisesta tule koskaan Kiviniemen veroista. Sen voi sanoa jo nyt melko suurella varmuudella. Urpilainen seurannee Mona Sahlinia pienellä viiveellä. Ensi keväänä saattaakin olla niin, että se on SDP kaikkien aikojen aallonpohjassaan eikä Keskusta.

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2277203
12196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

ja sitten hyyvää yötä piltit nalle simät sulkee.
tän illan iltasatu olikin siinä

Äänestä

Johtava naispoliitikko, mutta mihin ja miten hän on johtanut? Johtanut hallituksen laiskuuteen ja siitä on merkkinä lukuisat hyllylle pistetyt työt. Paljon luvattiin, mutta lupausten täyttö jää odottamaan seuraavaa hallitusta. Jos hyvin eli parhaiten käy, Kiviniemi ei siinä hallituksessa istu.

Äänestä

sivuun ja tilalle ottaa joku vähä-älyinen losoperse!

Äänestä
  • Siirtäjälle tiedoksi ei Uprilaista oteta tilalle.

    Äänestä

mikä on JAKK monessa kirjoituksessa yhdistetään Kiviniemeen,vai onko se Kiviniemen vaaliorganisaatio.

Äänestä
  • Nyt tutkitaan demareiden säätiöitä. Valtakunnan oikeus valmistautuu demarirynnäkköön.

    Äänestä

Ei ole varmastikaan viimeistä kertaa pääministerinä - tulee toimimaan Keskustan johdossa vielä pitkään.

Äänestä
  • Kiviniemen hautaustoimisto on päättänyt viettää loppu- ja alkuvuoden hiljaiseloa, ja haudata kaikki tärkeät hankkeet. Ovat kuulemma seuraavan hallituksen heiniä. Varma tieto eli kepun laskeva kannatus kuitenkin kertoo, että ainakaan Kiviniemi ei niitä heiniä ensi vuonna möyhi. Kiviniemen pääministerin työt loppuvat yhtä äkkiä kuin alkoivat. Pääministerin homma näyttäisi olevan sattuman satoa.

    Äänestä

Mutta tämänhetkiset gallupit eivät lupaa Keskustalle kovinkaan vahvaa asemaa hallitusneuvotteluissa. Tosin eihän Kokoomuksesta kukaan tiedä, jos Kokoomus voittaa, kaikki on tietty mahdollista, mutta luoja suojatkoon meitä tältä kamalalta kohtalolta, että Kokoomus olisi suurin, huh ...

Äänestä

Näyttäkäämme demareille!

Mari Kiviniemi on Helsinkiin muutosta haluavien protestiehdokas!


-suuri joukko nykyiseen menoon kyllästyneitä helsinkiläisiä äänestäjiä-

Äänestä
  • Mari vois vilauttaa

    Äänestä

  • Näyttäkäämme kepuleille!

    Vaikka kuinka haluaisit muutosta, Kiviniemi ei sitä tarjoa. Puhuu vain. Kiviniemellä on ollut tilaisuutensa näyttää tekevänsä edes jotain, mutta niin vain Kiviniemen hautaustoimisto hautasi ajankohtaiset asiat ja jättää ne seuraavalle hallitukselle. Luuletko, että Kiviniemi on seuraavassa hallituksessa? Ei ole, sillä siinä ei ole tilaa kepulaisille vilpistelijöille ja vapaamatkustajille.


    -suuri joukko nykyisiin vaalirahaketkuihin kyllästyneitä suomalaisia äänestäjiä-

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


naispoliitikko... kirjoitti:

..ja saattaa olla vielä pitkään. Mari Kiviniemi on todella yllättänyt vetämällä Suomelle täydet 10 pistettä jokaisella kansanvälisellä esiintymisellään. Kiviniemi on kehittynyt tosi kovaa tahtia kun on nyt näytön paikka. Se todistaa kovan sarjan poliitikon ominaisuuksista.

Ei tule Urpilaisesta tule koskaan Kiviniemen veroista. Sen voi sanoa jo nyt melko suurella varmuudella. Urpilainen seurannee Mona Sahlinia pienellä viiveellä. Ensi keväänä saattaakin olla niin, että se on SDP kaikkien aikojen aallonpohjassaan eikä Keskusta.

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2277203

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu