Murheena on se että onko esimerkiksi täällä netissä jotain keikkakalenteria Porin keikkatarjonnasta. Itse en asu enää kun aina hieman epäsäännöllisen säännöllisesti pätkiä Porissa. Lähinnä tässä tapauksessa kiinnostaisi tuollainen ikääni sopiva vanhempi rokki.
Nytkin luin netistä keskustelupalstalta, että vanha kaupungin progebändi Elonkorjuu teki ilmeisesti viime viikonloppuna pari keikkaa Porissa.
Kesällä on ollut rannassa Cafeessa joku 70-luvun tapahtuma, jossa ollut Seppo Tyni ja kumppanit.
Viime vuonna Kieltolaki oli rokannut Porissa
Nytkin luin netistä keskustelupalstalta, että vanha kaupungin progebändi Elonkorjuu teki ilmeisesti viime viikonloppuna pari keikkaa Porissa.
Kesällä on ollut rannassa Cafeessa joku 70-luvun tapahtuma, jossa ollut Seppo Tyni ja kumppanit.
Viime vuonna Kieltolaki oli rokannut Porissa
Vastaukset 3
Vanhimmat
Itsellenikin tulee just nuo kysymykset mieleen keskiyöllä, siksipä niistä on tärkeää kysellä pikapikaa että pääsee sitten itselleen vastaamaan ja mainostamaan jotain paikkaa. :D
Ihanaa.
Ja jos joku huomaa tämän asian että keskityöllä skriivataan, niin kielletään tomerasti koko asia pian.
mainostaa kapakoita ja nuorisojuottoloita Porilaiset. comissa. Siksi jätän koko sen foorumin avaamatta. En silti yhtään ihmettele kun sain tietää että sitä foorumia ylläpitää sama naama kuin jokiviinaristeilijä Charlottaa. Pitää kai silloin kaikenmaailman juottolamainokset sallia.
Ai kun ihanaa, kun sinä ” paskamainostaja5” olet noinkin tarkka. Olet joko lukenut todella paljon Viisikko kirjoja tai pikemmin olet yksi heistä. Hekin huomasivat kaikenlaista epäilyttävää, kuten juuri tuon kaltaista, että joku voi valvoa kello 02.03. Siinä täytyy olla todella jotain epäilyttävää…
Onko se työtön tai rosvo vai poliisi, hoitoalalla vai olisiko tässä maailmassa sitten viideskin ammatti tai kuvio, että joku tai jotkut on siihen aikaan koneella.
Jumalauta – joku lukee porilaiset.comista, että Elonkorjuu on ollut Porissa parilla keikalla viikko-pari sitten. Kyllä sen tarvitsee olla joku kieroilija. Ketä tälläiset jutut voi kiinnostaa..
Kello 05:30 asia alkoi vaivaamaan… itse olet iha-na :)