Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Iho-ongelma esinahassa

Mistä mahtaisi johtua esinahasta "ihon irtoaminen"? Tai siis esinahasta irtoaa satunnaisesti ikäänkuin pintakerros? En käytä nykyään enää mulkun pesussa saippuaakaan, pelkkää vettä. Perinteiset sukupuolitaudit on suljettu pois tutkimuksin.
1555
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mulla myös ajoittain esinahka hilseilee, kutiaa. Reseptitön voide Dactarin, tai
myös Canesten emulsiovoide vie pois.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Heikki** kirjoitti:

Mistä mahtaisi johtua esinahasta "ihon irtoaminen"? Tai siis esinahasta irtoaa satunnaisesti ikäänkuin pintakerros? En käytä nykyään enää mulkun pesussa saippuaakaan, pelkkää vettä. Perinteiset sukupuolitaudit on suljettu pois tutkimuksin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu