Yllätys yllätys, SVK-CAN tuomitsee jenkki

On se ihmeellistä, että kanadalaiset aina saavat naapurin viheltäjäksi otteluihinsa. Näin tehdään jääkiekkoilusta painiottelu. Kanadalaiset ja amerikkalaiset pilaavat jääkiekkoilun europpalaisten suosiollisella avustuksella. Ei kentällä enää näe taitavaa jääkiekkoilijaa, siellä on vaan kaksi joukkuetta joka ottaa selvää kenen puolella raitapaita on.
4266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tuossahan se sitten nähtiin,kun Shayne Horcoff teki maalin,oliko se Niedermayerin kaataessa Jan Lasakkin maalin takana. Jäähyhän siitä olisi pitänyt viheltää. Mutta tästä puhutaan vielä,jos ottelu ratkeaa tuohon.

Äänestä

tuomarointi on huipussaan.
Hyväksytään maali joka tulee maalivahdin koukkaamisesta ja sen jälkeen kun kanada on mennyt johtoon puhalletaan kaikki pois ja kanadalaiset istuu jäähyllä vuoronperään muuta kentällä olevat pelaajat saavat tehdä aivan mitä vaan ja viirupaita ei näe ei kuule puhumatta siitä, että uskaltaisi viheltää niiden rikkeet pois. Niin tyypillistä vilppipeliä kun vain voi olla. Kanadalaisilla saa olla vaihdon yhteyydessä 7-8 pelaavaa pelaajaa kentällä mutta linjamiehet eivät todennäköisesti osaa laskea kuin viiteen.

Äänestä

Ymmärtää sen sitten että kanadalaiset saa vaihdossa 7-8 pelaajaa olla kentällä kun linjamieskin on jenkki. Toinen linjuri on todennäköisesti svenski ja sehän ei uskalla uhmata kaikkivaltiaat jenkkituomarit. Toivottavasti nämä MM-kisat ovat viimeiset. Ihan turhaa järjestää kisoja kun ei tasoa voida taata.

Äänestä
  • Nykyinen jääkiekkohan ei ole urheilua vaan pelkkää businesta.
    Jos sekä USA, että Kanada jää monta kertaa jalkoihin, niin koko MM-kisat kaatuvat taloudelliseen katastrofiin. Ei ole mainostajia eikä maksajia, niin ei ole pian MM-kisojakaan.
    Siksi homman loppukierroksilla pitää aina olla jompikumpi noista maista. Sehän täytyy aina varmistaa.
    Hommahan on nykyään muutenkin täsmälleen samanlaista 'panem et circenses' huvia junttikansalle kuin aikanaan roomalaisilla Colosseumissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


reilu kirjoitti:

On se ihmeellistä, että kanadalaiset aina saavat naapurin viheltäjäksi otteluihinsa. Näin tehdään jääkiekkoilusta painiottelu. Kanadalaiset ja amerikkalaiset pilaavat jääkiekkoilun europpalaisten suosiollisella avustuksella. Ei kentällä enää näe taitavaa jääkiekkoilijaa, siellä on vaan kaksi joukkuetta joka ottaa selvää kenen puolella raitapaita on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu