toimintaasi.. Mut ymmärrän kyllä sen ettei minulla ole mitään merkitystä sinulle. Jos välittää toisesta, ei häntä kohtele tuolla tavalla. Ja sinä kohtelet minua huonommin kuin rukkasta. Luulin sinua ystäväkseni vaan väärässä olin. Ei meidän kohdalla voi puhua edes kaveruudesta. Niin huonon kuvan annoit minulle itsestäsi etten toivon mukaan jää sinua edes kaipaamaan. Uudet kuviot ja ihmiset odottaa siellä uudessa kaupungissa (joka on siis satojen kilometrien päässä), kaukana tästä pahasta paikasta.
Ihan rehellisyyden nimissä, en olisi halunnut enää laittaa sinulle viestiä (tekstviestistä siis kyse) mut tein sen koska lupasin. Mut ei se ollut sen arvoista. Et vastannut siihen, niin kuin monesti aiemminkin. Hyvin on vieläkin muistissa viime syksyn viestit ja se eräs viesti myös viime keväältä. Ei sellaisia viestejä kirjoitella sellaiselle ihmiselle josta välittää. Se on ihan varma asia. Ja muutenkin, kyllä se niin on et yhteydenpidon on oltava molemminpuolista. Kaikki muu on pelkkää selittelyä. Puhumattakaan jos jättää vastaamatta jatkuvasti viesteihin.
No, tämän jälkeen et tosiaankaan enää kuule minusta mitään. Eikä me nähdä enää koskaan. Viime keväinen näkeminen vilaukselta jäi minun osalta viimeiseksi. Ja hyvä niin.
Mut saitpahan rikottua minut tosi pahasti.. No, ehkä sinulle jäi hyvä mieli tästä kaikesta. Nauti sit siitä.
Menee Minnalta Juhalle 08-alueelle (samassa kaupungissa asutaan).
Ps. Vaihdan puhelinnumeroni heti maanantaina joten siihen ei kannata enää sen jälkeen viestitellä tai soittaa (joka on turha maininta kun sinusta on kyse).
Enkä toivottele yhtään mitään koska ei se ole tosiaankaan sen arvoista.
Ystävyys joka kuolee, ei ole koskaan syntynytkään.
Kaikkea ei tarvitse eikä PIDÄ antaa anteeksi.. Minunkaan.
Ihan rehellisyyden nimissä, en olisi halunnut enää laittaa sinulle viestiä (tekstviestistä siis kyse) mut tein sen koska lupasin. Mut ei se ollut sen arvoista. Et vastannut siihen, niin kuin monesti aiemminkin. Hyvin on vieläkin muistissa viime syksyn viestit ja se eräs viesti myös viime keväältä. Ei sellaisia viestejä kirjoitella sellaiselle ihmiselle josta välittää. Se on ihan varma asia. Ja muutenkin, kyllä se niin on et yhteydenpidon on oltava molemminpuolista. Kaikki muu on pelkkää selittelyä. Puhumattakaan jos jättää vastaamatta jatkuvasti viesteihin.
No, tämän jälkeen et tosiaankaan enää kuule minusta mitään. Eikä me nähdä enää koskaan. Viime keväinen näkeminen vilaukselta jäi minun osalta viimeiseksi. Ja hyvä niin.
Mut saitpahan rikottua minut tosi pahasti.. No, ehkä sinulle jäi hyvä mieli tästä kaikesta. Nauti sit siitä.
Menee Minnalta Juhalle 08-alueelle (samassa kaupungissa asutaan).
Ps. Vaihdan puhelinnumeroni heti maanantaina joten siihen ei kannata enää sen jälkeen viestitellä tai soittaa (joka on turha maininta kun sinusta on kyse).
Enkä toivottele yhtään mitään koska ei se ole tosiaankaan sen arvoista.
Ystävyys joka kuolee, ei ole koskaan syntynytkään.
Kaikkea ei tarvitse eikä PIDÄ antaa anteeksi.. Minunkaan.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Ja yksin sinne uuteen paikkaan olen menossa. Ei ole suhdetta kenenkään kanssa. Eli en liity tuohon lähellä olevaan ketjuun.
Minna on taas laittanut Juhalle viestiä.
Et olisi halunnut, mutta laitoit, koska lupasit. Palstalla lupasit jollekin ventovieraalle. Vaikka millään et olisi halunnut. Nyt menee jo huumorin puolelle.
:)
No jos se on sinun mielestä huumoria niin olkoon sit niin. Minua ei kyllä naurata yhtään.
Koska olen varma et numero on oikea ja tiedämme toisemme oikeasta elämästä.. Olemme viestitelleet toisillemme aiemminkin ja jutelleetkin kasvotusten. Sillä on merkitystä tässä asiassa ja oikean elämän tapahtumilla ylipäätään. En tee mitään johtopäätöksiä näiden sivujen perusteella.
sanonut, että välittää sinusta tai haluaa olla ystäväsi?
Eihän me muuten oltais oltu tekemisissä toistemme kanssa.
Mut ei minua tarvitse enää tämän enempää repiä. Olen jo muutenkin ihan rikki.
Öitä minun puolesta näille palstoille ja sille Juhalle myös.. Lopullisesti.
olisiko tuohon viestiin vastaamattomuuteen jokin syy.. Mut sen on parempi olla hyvä.. Koska jotenkin tämä hiljaisuus tuntuu oudolta. Jätän tämän asian vielä harkinnan varaan.. Eli en vielä vaihda numeroani. Enkä kai sano hyvästejäkään.
Mut en puolustele noita sanojani yhtään koska olin aika vihainen toissailtana ja eilen.. Ei se mukavalta tunnu jos toinen jättää usein viestiin vastaamatta. Tarvis jonkun selityksen..
Mut mie menen lueskelemaan tenttiin..
Ps. Ihastukseni on jonkun vuoden minua vanhempi ja olen tosiaan aikuisopiskelija. Täällä kun on näkynyt kaikenlaisia juttuja..
Eikä minulta ole muita aloituksia näillä sivuilla (paitsi se viime talvena kirjoitettu). Ja tämäkin on tosiaan eka kommenttini tänään tänne. Ja ainoaksi myös jää ainakin toistaiseksi.
vähän siltä et kumpikin ollaan suututtu toisillemme. Tai minä olen suuttunut ja vähän surullinenkin.. Soittaisin jos pystyisin.. Vaan en pysty. Siitä on kuitenkin sen verran pitkä aika kun ollaan viimeksi juteltu tai edes nähty. Jos tämä jää näin niin on sit tyydyttävä siihen.
Mut öitä minun puolestani.. En mene vielä nukkumaan mut täytyy jatkaa tenttiin lukemista.
Ps. En ole sit edelleenkään sinne Mtv3:n chattiin kirjoitellut yhtään mitään. En pidä sitä minään viestittelypaikkana.. Koska jos minulla on asiaa niin kai viestittelen sille oikealle ihmiselle suoraan enkä sinne.
Sitä vain ihmettelen aika kovasti et mistä joku (se sinun ex?) onkii ne tietonsa.. Mistä hän tietää miten kauan on sinun viimeisimmästä viestistä.. Tai monesta muustakaan asiasta. En oikein ymmärrä.. Jollain tavalla on tullut sellainen tunne et se liittyy jotenkin tähän paikkaan missä asun. Ilmeisesti se exäsi on jollain tavalla tekemisissä tuon vuokraemäntäni kanssa. En ole tosin hänelle kertonut yhtään mitään sinusta tai juuri mistään muustakaan.. Mut aika outo kuvio on.. Mut eipä minulla muuta.
En tietenkään toivo sitä et tämä jäis tähän.. Vaan jos se jostain soittamisesta on kiinni niin pakko vain sanoa etten pysty nyt siihen. Minulle olisi helpompaa jutella asioista ihan kasvotusten. Mut miten se onnistuu jos toinen ei vastaa edes viestiin.. Siinäpä kysymys.. Mut nyt menen.. Öitä (lue lukemisiin)..
Ps. Minulta ei sit edelleenkään ole muita aloituksia kuin tämä..
Tuohon yhteen kommenttiin liittyen vielä sellaista et vuokraemäntäni ei tiedä juuri mitään asioistani.. Tai ainakin niin oletan asian olevan koska ei me olla sellaisissa tekemisissä toistemme kanssa. Se on nimenomaan se pointti tuossa asiassa joka minua ihmetyttää.. Et miten ne minun asiat leviää siten kuin ne ovat levinneet.. Mut voit olla varma siitä et minä en ole kertoillut esim. sinusta ja minusta hänelle. Kun tuntuu kaikenlaisia juttuja liikkuvan..
Ps. Enkä ole mikään perhepäivähoitaja niin kuin joku tuolla Ikävä-palstalla eilen kirjoitti. Ja toisaan eka kommenttini näille sivuille tänään. Ja ainoaksi jää myös toistaiseksi.
Kirjoitatko sä ihan tosissasi näitä juttuja?
nämä tässä esiintyneet asiat ovat ihan oikeasta elämästä.. Valitettavasti.. Tilanne tosin muuttuu ainakin joiltakin osin, luojan kiitos.
En minä jaksa olla suutuksissa sinulle.. Olenhan minäkin virheitä tehnyt.. Toivottavasti saan anteeksi..
Iloista mieltä ja mukavaa päivää sinulle jos vain satut lukemaan tämän.. :)
Ps. Minulta ei sit edelleenkään ole muita aloituksia tämän lisäksi näillä palstoilla. Ja tämä kommentti on eka minulta tänne tänään. Eli en liity noihin lähellä oleviin höpinöihin mitenkään.
Minulla ei ole sit edelleenkään muita edes mielessä kuin sinä. Vaikka joku ehkä jotain muuta väittäisikin täällä tai tuolla oikeassa elämässä. Se on käynyt selväksi et joku keksii juttuja omasta päästään..
Ps. Enkä sit liity mitenkään tuohon viestiketjuun 'Sä voisit kyllä kans ymmärtää mua sen verran..'.
Jos minä kuitenkin yrittäisin vielä uskoa sinuun ja minuun (eli meihin?).. Ja siihen et kaikki on vielä mahdollista. Kovaa vääntöä olen kieltämättä tehnyt sen muuttoasian kanssa koska toisaalta haluaisin muuttaa sinne missä ystäväni ja sukulaiseni ovat. Mut toisaalta, sinä jäisit tänne.. Vaikeinta tässä on se etten tiedä mitä ajattelet minusta.
Mut mukavaa illanjatkoa sinulle.. Ja unia kauniita sit kun sen aika on.
Minulta ei sit edelleenkään ole muita aloituksia tämän lisäksi näillä palstoilla. Ja ihastukseni on muutaman vuoden minua vanhempi (eli sijoittuu 30-40 vuoden välimaastoon, en itsekään ihan varmasti tiedä hänen ikäänsä).
Kun lukee näitä kirjoituksia, on selvää, ettei tuo mies sinusta välitä. Hänen käytöksensä, jatkuva viesteihin vastaamattomuus ym. kertoo sen.
Suosittelen että hankit itsellesi kavereita ja unohdat tämän piintyneen ihastuksesi.
Ei toista voi pakottaa tykkäämään!
Niin.. Eipä tässä sellaisesta ole kyse. Kyllä minä sen ymmärrän ettei tunteet aina kohtaa. Tässä on ennemminkin kyse siitä et asiat on jääny selvittämättä. Kahden vaiheillahan minä muutenkin olen tässä jo pitkään ollut, niin kuin varmaan tajusit edellisestä kommentistani. Tai ylipäätään koko ketjusta. Mut toivon et me saamme hänen kanssaan selvitettyä asiat.. Minullekin olisi helpompi niin. Näiden palstojen kautta en selvittele yhtään mitään.
Mut öitä nyt.
Ps. En sit liity mitenkään tuohon lähellä olevaan rillipääkuskiviestiketjuun.
Ja toisekseen, ihmettelen kovasti mistä päättelet ettei minulla kavereita.. Koska se ei pidä paikkaansa.