Näille jarruja

QZZZX

Ylen TV1 ja TV2 :ssä pakkoruotsittaja haastattelee pakkoruotsittajaa eli tähän on tultu RKP vain lisää höyryä kuin hullu polkassa.Mikael Junger aloitti ja Kivinen jatkaa.Näyttää siltä että tämäkin tauti vain pahenee.RKP-läiset miettii Ylen ohjelmissa onko RAKKORUOTSI tarpeellinen ( 4%).!?

Sasi palkkaa YLEN jatkajan nostamalla18000 €- 25000 € jotta kaveri tekis töitä....meikä tekis 8000 € eikä tarttis maksaa ponuksia. RKP:n edustajille pitää maksaa enemmän jotta tuntisivat ylemmyyttä ja tulisivat työpaikalle ( Forttum ).

Mihin niitä kolmea ydinvoimaa tarvitaan no myydään sähköt RUOTSILLE....riskit tulee meille ja hyöty Ruotsille??!! Pekkarinen on oikein liekeissä kun on päässyt polttamaan risuja oikein tukien kanssa toivottavasti ei polta näppejään.Tulossä sähkövero eli tasaveroon ollaan menossa

Kouluissa Suomalaiset opiskelee samalla Pakkoruotsia oppimatta mitään koska ei kiinosta vahääkään ( veikkaan n.10 % oppii jotain eli 90 % ei ).Kielipolitiikalla estetään hyvä opiskelu.
Ruotsinkielisen identiteetin omaava menee Tukholmaa ja yrittää tulla ruotsilla toimeen mutta aika nopeasti pitää siirtyä VIITTOMAKIELEEN ( osa selviää ENKULLA )..

Samalla LEHDISTÖ, TV , RADIO , Kansaedustajat vaikenevat kuin muuri vai olisko lirahtanut vähän sitä itteensä. Saiskohan sen Vennamon herätettyä henkiin kaverihan vastasi ainakin 50-kansanedustajaa.

Samalla Sampoa,Nordeaa,Soneraa TV1 ja TV3 ym...ym RUOTSITETAAN oikein urakalla.
Miten tämä kaikki on mahdollista????!!!! no maksamalla sika hyviä palkkoja avainasemassa oleville ( RKP taustaisille )

RKP:n pakopaikat tuli mieleen KAUNIAINEN, MUSTASAARI ja AHVENANMAA nämähän on jonkinlaisia veroparatiisejä jossa veroprosentti 3-4 centtiä pienempi. Gettoutumista tapahtuu Hesan liepeillä jossa hyötynäkökohdat on otettu huomioon.

Ahvenanmaa ei maksa TV:n lupamaksuja eikä siellä opiskella SUOMEA vaan toisena Englantia joka onkin ihan ok. ( täällä mantereella pitää pakkoruotsia ).Varusmiespalvelus on heille ihan outo juttu.

Ahvenanmaalaiset kalastavat kaikki arvokalat vesillään no ei ihan kaikkea koska TORNIONJOESSA on nähty joitakin mutta älkää kertoko pakkoruotsittajille rakentavat vielä padon.

Vanhanen ja Katainen nyt Kiviniemi puhuu Kreikan pelastamisesta kun ei kehtaa puhua Suomalaisten SIJOITTAJIEN pelastamisesta joissa Kokoomus ja RKP ovat pääroolissa. Markkinatalous toimii vain silloin kun RAHAT suuntautuu oikeaan osoitteeseen.

Vanhanen vaalii Lipposen / VIROLAISEN aloittamaa ruotsittamista joka alkoi jo 1973 vai miten se oli ( melkoisia LEHMÄKAUPPOJA on kyllä tehty RUOTSINKIELEN asemän vuoksi....raha.....vastaan ..raha ).

Suomen hallituksessa istuu lähes viisi ministeriä joiden identiteelli on RKP:läinen.!!??

Pakkoruotsin / Virkamiesruotsin puolustajat puhuvat sekavia ko. asiassa jossa looginen ja selkeä jäsennys puuttuu lähes täysin.

Katainen jankuttaa tasaveron suuntaan ja haalimassa halpatyövoimaa omalle viiteryhmälle( pienet palkat eivätkä maksa veroja ).Osinkojen verotuksesta Katainen ei halua kuullakkaan ja samalla ilmoittaa RKP:lle että Ruotsitus jatkuu..jatkuu.

Olis nuijalla töitä vai mitä........sanoo ??

1

537

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 19

      Nalle on näitä niin viimisen päälle.....ja vielä elvistelee

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      89
      2158
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      139
      1797
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      173
      1333
    4. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      229
      805
    5. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      65
      744
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      10
      731
    7. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      60
      730
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      211
      619
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      49
      587
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      47
      550
    Aihe