Lidl veti hiirikalkkunat myynnistä:
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1739055
Lidlin kauraryyneissä metallilastuja:
http://elisa.net/uutiset/ruoka/?id=3376
Lidlin makkaroissa salmonellaa:
http://www.mtv3.fi/uutiset/arkisto.shtml/arkistot/kotimaa/2003/11/194591
Lidlin lihoissa taas salmonellaa:
http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/185969.shtml
Lidlin pihveissä salmonellaa:
http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/177055.shtml
Lidlin juustoissa salmonellaa:
http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/189396.shtml
Vaihteeksi listeriabakteeriakin Lidlin hodareissa:
http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/185272.shtml
Kylmäketjun katkeaminen pilasi Lidlin anjovikset:
http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2010/08/lidl_veti_myynnista_eran_anjoviksia_1908729.html
Lidlin keksit vaaraksi pähkinäallergikoille:
http://m.yle.fi/w/uutiset/yle24/ns-yduu-3-951493
Lidlin mielestä reilu kauppa versoo orjatyöstä:
http://www.taloussanomat.fi/mainonta/2010/05/12/lidl-noyrtyi-mainosskandaalissa/20106849/135
Lidl hävisi oikeudessa kuluttajille:
http://www.puhtaatvaatteet.fi/?x103997=119880
Lidl mustalle listalle Tanskassa:
http://www.uusisuomi.fi/raha/105421-lidl-mustalle-listalle-tanskassa-–-syyna-jouluolut
Jos linkki ei toimi, tässä kiertotie uutiseen:
http://tinyurl.com/27cvsuf
Lidl tuhoaa joulun:
http://www.taloussanomat.fi/kauppa/2010/11/15/lidl-tuhoaa-joulun-myymalla-poronlihaa/201015868/12
Lidl myrkytti:
http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Lidl myrkytti talousjätteitä kodittomien karkottamiseksi Ruotsissa/1135241069700
Jos linkki ei toimi, tässä toimiva linkki:
http://tinyurl.com/6bkoqk
Lidlin myymässä elektroniikassa ja työkaluissa useita puutteita:
http://www.sci.fi/~oh2bio/LIDL/
Lidlin liiketoiminta pyörii Suomessa tappiolla:
http://www.talouselama.fi/uutiset/article159219.ece
Lidlin markkinaosuus Suomessa vain 5 %:
http://www.talouselama.fi/uutiset/article390860.ece
Suomi-Lidlin rajat tulivat vastaan:
http://www.uusisuomi.fi/raha/68390-suomi-lidlin-rajat-tulivat-vastaan
Lidl joutui nöyrtymään kassatiskikiistassa:
http://www.uusisuomi.fi/raha/63229-lidl-antoi-periksi-suomalaisille-%E2%80%9Dmiljoonien-projekti%E2%80%9D
Lidl kärysi tiedonkeruusta:
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:ckKFmL3pH_cJ:www.pam.fi/ajankohtaista/%3Fx12969%3D2934841 lidl pam&cd=4&hl=fi&ct=clnk&gl=fi
Lidlissä otsanauha kertoo kuukautisista:
http://www.vunet.org/kotimaa/Lidl_k_y_sotaa_ty_ntekij_it_vastaan-92.html
Lidl ei piittaa ympäristönsuojelusta:
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:WpCYyvM9xBUJ:www.maanystavat.fi/online/Lidl-lennakki.doc lidl&cd=39&hl=fi&ct=clnk&gl=fi
Lidlistä käyttämätöntä tavaraa kaatopaikalle:
http://www.ksml.fi/uutiset/keski-suomi/lidl-saa-vied%C3%A4-ylij%C3%A4%C3%A4m%C3%A4tavaransa-kaatopaikalle/152343
Ilmoitus takaisinvedosta Lidlin omalta kotisivulta:
http://www.lidl.fi/static_content/lidl_fi/images/FI/ES_2x1_Takaisinveto2.jpg
JA LOPPUKEVENNYKSENÄ VIDEO: Mies ryömii aidan alta Lidlin lukittuun roskakatokseen tutkimaan, millaista tavaraa Lidlistä heitetään jäteastioihin. Roskikset ovat täynnä virheettömiä vihanneksia ja hedelmiä.
http://www.youtube.com/watch?v=VIlRXqxenUM
Lidl halpa, mutta vaarallinen.
4
1118
Vastaukset 4
- lain .
mukaisesti, eli ilmoittaa aina,
suomessa on löysempi laki, eikä ilmoituspakkoa aina.
siksi suomalaiset eivät ilmoita.
tiedoksi vaan. - kosmopoliisi
Onkos täällä S- vai K-Syndikaatin aivopesemät Lidliä haukkumassa? Tunnusta!
- 5eur ostohyvitys
henkilökohtaisen kokemukseni perusteella en ainakaan osta lidlistä Kananuggetteja (pakastetuote) enää koskaan. Nugetti sisälsi noin 1cm pitkän kovan luun, johon lapseni meinasi tukehtua viime vuonna.
- samaa jauhantaa aina
5eur ostohyvitys kirjoitti:
henkilökohtaisen kokemukseni perusteella en ainakaan osta lidlistä Kananuggetteja (pakastetuote) enää koskaan. Nugetti sisälsi noin 1cm pitkän kovan luun, johon lapseni meinasi tukehtua viime vuonna.
Kuinkas se nyt luu kanaan ilmestyi??? Itse olen suomalaisista tuotteista tonkinut jos jonkinmoista pakkauslaatikonsirua.... Elintarviketeollisuus ei ole sama kuin kotiäidin laittama vaikka mitä sanottais :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDd
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 851335
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä351051Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19855Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita153690Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13680- 46659
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13637Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja185621- 33550
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39538