Mikä on vitsi?

juha82222

se joka saa sut miettimään mitä tarkoittaa, mahdollisimman monimutkainen vitsi on yleensä paras mutta myös hullun hauskat vitsit on parhaita ja musta huumori.

Mun omia suosikkeja on mm;
Missä maassa ei sodita?-hautausmaassa.

Pohjalainen käveli puukko päässä ja lääkäri näki hänet ja kehoitti tulemaan klinikalleen.
Pohjalainen vain totesi;-En tule mihkään klinikalles, eikös tämä puukko päässä tee vaan hyvää ku saa rautaa elimistöön.

Metallica oli soittamassa yhtä heavymaista lauluaan kunnes seuraavana he soittivat keikallansa lasten laulun.

Miehet olivat kalastamassa ja he saivat merenneidon.
Mutta toinenpa heittikin merenneidon takaisin veteen, ja toinen kysyi;
-Miksi?
toinen esitti heti vastakysymyksen;
-Miten?

Mies yritti iskeä naisen...puukolla.

mitkä on teijän omia suosikkivitsejä, millainen huumori puree teihin?
minuun iskee parhaiten musta huumori, tuollainen vähän Ketonen ja Myllyrinne tyylinen karski huumori.

2

560

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tällästä...

      Mä kyl ainakin tykkään mustasta huumorista ja sit aika sekois, tässä vähä esimerkkii mun huumorista:

      Miksi orava halusi mennä tien yli?
      - Siellä oli Jari Kurrie.

      Kaksi kamelia oli rannalla ottamassa aurinkoa, kun merestä kohosi valtava hyökyaalto. Mutta onneksi pikkuorava oli paistanut suklaapipareita!

      Kaksi miestä hyppäsi lentokoneesta ja toisellakin oli pesukone.

      Suomalainen, ruotsalainen ja norjalainen istuivat iltaa ravitsemusliikkeessä. Pikku-Kalle saapui paikalle ja totesi:
      - Voi hitto, taidan olla väärässä vitsissä!

      Kaksi poikaa ajoi tandemilla. keskimmäinen keuli.

      Kaksi miestä käveli tiellä. Keskimmäisellä oli hattu.

      Kumpi ja Kampi tappeli. Seppo voitti.

      Miksi blondi ajoi ladalla turkuun?
      - Koska basisti ja ruotsalainen tarvittiin vaihtamaan hehkulamppu.

      Kaksi miestä käveli kadulla, neljäs törmäsi tolppaan.
      yms.

      Noi jutut oli muuten kopsattu wikikirjastosta. Käyn yleensä koneella hyvin paljon englanninkielisillä sivuilla, koska mun mielestä se huumori on parempaa (tai ainakin sitä on enemmän) ja samalla karttuu kielitaito. Tässä jotain huumoria englanniksikin:

      I eat vegans, they taste better.

      I love kids, they taste funnu.

      If you find last beauty, can you ceeo it?

      Last nigh you were, unhinged. You were like some desperate, howling demon. You frightenet me... Do it again.

      Even samurai have teddy bears and even the teddy bears get drunk.

      Yesterday I shot an elephant in mu pyjamas. How he got in my pyjamas I dont't know.

      • tuli virhe

        *If you find last beauty, can you ceep it?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      176
      11175
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      54
      5318
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2555
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      37
      2246
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1771
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1664
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1310
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1256
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1066
    10. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      102
      991
    Aihe