Vesihome rihmakalalla?

iitu2010

Moi
rihmakala sai toiselta rihmakalalta vähän iskua ja kun huomasin, että kalalla oli jälkiä niin siirsin sen toiseen altaaseen rauhallisempien kalojen kaveriksi. Kala syö ja ui normaalisti, mutta on kärsineen näköinen sekä kalalla on useammassa kohtaa alkanut kasvaa "tupsuja"... Muilla kaloilla ei näy oireita mistään.
Hain juuri varastosta pienemmän altaan lämpiämään ja halusin kysellä asiasta tietävältä, että onko viisainta siirtää sairas kala pikku altaaseen ja laittaa lääkettä vain sinne vai vieläkö kannattaa lääkitä kun tupsuja on tullut jo, onko liian kova rasitus jo sairaalle kalalle vai miten kun luin ettei lääkkeet siihen kovin ole auttaneet? Ei kokemusta lääkitsemisestä kovinkaan...... Mutta ei varmaan koko isompaa allasta tarvitse lääkitä?

0

327

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Metsamanin muru kissa kuollut

        Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
        Tuusniemi
        162
        2539
      2. 80
        1097
      3. Kysymys

        Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
        Sinkut
        236
        997
      4. Mitä haluaisit kysyä

        kaivatultasi juuri nyt?
        Ikävä
        121
        976
      5. Tapailtaisko nainen

        Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
        Ikävä
        75
        829
      6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

        Kohtaamaan minut mies?
        Ikävä
        81
        676
      7. Kissan kuolema

        https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
        Tuusniemi
        99
        596
      8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

        Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
        Ikävä
        50
        566
      9. Miten on, luotathan siihen?

        Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
        Ikävä
        38
        542
      10. Ei siitä mahdollisesta suhteesta

        saa kukaan tietää jos niin haluat❤️naiselle
        Ikävä
        36
        498
      Aihe