ämmät pois eduskunnasta ,,,,....

puurokattilaa hämmentämään,valta ei sovi akoille
7100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kansanedustajiksi vaan ja ainoastaan akkoja...lapsille on omat .leikki vaalit.sitten joskus..LEIKKI Hallitusta ei enää haluta..akka valta on vahvempaa.sanoohan sen järkikin.Meillä on niin HYVÄ pääministeri nyt...että .Suomi on saanut unelmansa.Mari Kiviniemen...äläkä väkätä vastaan yhtään.

Äänestä

mitä enemmän akkoja istuu sen huonommin menee tässä maassa....
eihän kelläkään noista OSTO ministereistä JOTKA OSTAA PESUKONEITA JA OSAKEITA....
tasa-arvo menee päin PERSETTÄ....
työpaikat pitää TODELLAKIN ANSAITA ensin...sitten vasta katsoa onko heillä mahdollisuuksia toimia ministerinä....
KIVINIEMIKIN sai vain kunta sektorin AHDINKOON KUN veroeurot piti TODELLAKIN VÄHENTÄÄ.....
KATAINEN laittoi nuo kunnille kuuluvat VERORAHAT SIJOITTAJILLE JA HUIJAREILLE...
eli mitä naiset saa kuin paskaa tuutin täydeltä...
eihän naisilla ole kuin oman edun ajaminen on TÄRKEIN VELVOITE....

Äänestä
  • Lasol!

    Äänestä

  • "mitä enemmän akkoja istuu sen huonommin menee tässä maassa...."

    Saman huomion olen tehnyt. Pahimpia ovat vihervasurinaiset ja naisten tunne-elämällä varustetut miehet eli hyysäriukot. Myös muiden puolueiden kuin vasureiden naisilla on käsittämätön maailman parantamisen ja hyysäämisen sekä ylenpalttionen lojaalisuuden tarve ja siinä puuskassa jakavat auliisti meidän verovaramme muukalaisille. Jos he eivät ole naishyysäreitä, ovat miesmäisiä ja petollisia ja verovarojemme jakaminen perustuu muihin käsittämättömiin seikkoihin.

    Helsingin valtuustossa lienee maan pahimmat hyysärit. Ei millään väliä, mutta jos on muukalainen, verorahamme alkaa valua samalla hetkellä heidän taskuihin milloin milläkin tekosyyllä.

    Äänestä

miksi sotilakiväärin perä on raudoitettu ? , no siksi että sillä on hyvä lyödä

Äänestä
  • järki yleensä voittaa voiman.Mitä Matti Vanhanen oli.Ämmien perässä juoksi.nautti pääministerin palkkaa..nyt on poliisi tutkinta päällä...MEKKO PUUTTUI päältä...SALLI OSTO HALLITIKSEN Pääministerin vallalla olis voinut vastustaa.Niin on kyllä hyväksynyt PRESIDENTIKIN:Olis voinut vastustaa ja kuulla kansan ääntä..Kansa on halunnut uusia vaalia jo vuosia.Van´hasan kallista työ aikaa ja valta kunnan valuttaa kulunut paljon nyky hallitiksen sotkujen korjaamineen.HERRA Kanervakin vaan innostoi teksti viestiä lähettelemään.velka rahalla.mitä lie ollut housuissa,en tiedä..olikohan järki vajunut sinne...LIPPONEN sdp.kaudellaan hyväksyi liliuksen kymmenet miljoonat...yksi ukko ei sellaisia rahoja tarvitse.nyt velka rahat meneekin jo suoraan euro maiden avustuksiin..

    Äänestä

  • lyöminen on turhaa kirjoitti:

    järki yleensä voittaa voiman.Mitä Matti Vanhanen oli.Ämmien perässä juoksi.nautti pääministerin palkkaa..nyt on poliisi tutkinta päällä...MEKKO PUUTTUI päältä...SALLI OSTO HALLITIKSEN Pääministerin vallalla olis voinut vastustaa.Niin on kyllä hyväksynyt PRESIDENTIKIN:Olis voinut vastustaa ja kuulla kansan ääntä..Kansa on halunnut uusia vaalia jo vuosia.Van´hasan kallista työ aikaa ja valta kunnan valuttaa kulunut paljon nyky hallitiksen sotkujen korjaamineen.HERRA Kanervakin vaan innostoi teksti viestiä lähettelemään.velka rahalla.mitä lie ollut housuissa,en tiedä..olikohan järki vajunut sinne...LIPPONEN sdp.kaudellaan hyväksyi liliuksen kymmenet miljoonat...yksi ukko ei sellaisia rahoja tarvitse.nyt velka rahat meneekin jo suoraan euro maiden avustuksiin..

    HERKKU NÄHTY......OVATKOHAN Nyt ONNELLISIA..Leipä jonot kasvaa.Asuntoja ei millään.ei sitten millään saa työ väki.edullisia vuokra asuntoja...Tuollaiset KERROS TALO TÖTSÄT EI OIKEASTI Maltaita maksa..Mutta kun ROHMUT ON SIELLÄ VÄLISSÄ:......on se vaikeeta tuo asioitten hoito,rehellisesti..on se niin helvetin vaikeeta....Ajatellaas nyt näitä ROHMUJEN PALKKOJA.OPTIOITA.ELÄKKEITÄ...TAITAA KAIKKI ROHMUT OLLA UROS PUOLISIA..taitaa olla.suur rohmut...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


t:¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤ kirjoitti:

puurokattilaa hämmentämään,valta ei sovi akoille

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu