Nuuska takaisin

Koska kannabista saa käyttää eduskunnassa, niin siinä tapauksessa NUUSKAN myynti takaisin Suomeen, ettei tartte ruotsinlaivoilta hakea. Todella typerä laki, kun vapaasti saa huumeita käyttää ja tupakkatuotteita ei
4203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ai, onko joku käyttänyt kannabista eduskunnassa? Ja vielä oikein saanut luvan siihen? Ja huumeita saa käyttää vapaasti? Tätä en tiennytkään. Eiköhän nyt olisi parasta, että sä jemmaisit ne sun nuuskat perseesees tai sitten voisit vastaavasti pyöräyttää paskasta pienen pallon ja tuikata sen huulees.

Äänestä
  • Tuutko sä sälli vituilemaan ihmisille tänne, varsinkin kun kaveri kirjoitaa ASIAA. Mä olen kuulut, että on noita pissa ja kakkaleikkejä harrastavia, joihin sä kuulut (aika sairasta) no miltäs tuntu onanointi, lensikö m...lli pitkälle ton jutun jälkeen, onko sulla Åke päällä ja kara p....ssä parasta aikaa. Sulle narkkari mä voisin myydä sekoituksen kuivattua koivunlehteä ja sianpaskaa, vedä pilves siitä.

    Äänestä

Kannabiksen käyttö ei toki vielä ole laillista eduskunnassakaan, mutta sen puolesta kyllä porukat marssivat ja kannabisyhdistyksen mobilisoimat kirjoittajat täyttävät näitä palstoja.
Olisi kai se helpompi kansanedustajienkin pikku tötsyissä tehdä kansalaismielipidettä halventavia päätöksiä.

Äänestä
  • Kyl kai tää koko jutska on eduskunnan huumekerholaisjuttui. Yks Roosa vaan uhrautu ja kanabisporukat lähti marssiin. Sit ne voi kansalaisten vaatimuksesta vapauttaa aineet ja laittaa eduskuntaanki oman tössyttelymestan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Myyntiin kirjoitti:

Koska kannabista saa käyttää eduskunnassa, niin siinä tapauksessa NUUSKAN myynti takaisin Suomeen, ettei tartte ruotsinlaivoilta hakea. Todella typerä laki, kun vapaasti saa huumeita käyttää ja tupakkatuotteita ei

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu