mitä tyyppivikoja on kyseisessä autossa, ja mitä kannattaa tutkia kun menee ostamaan??? onko hyvä auto?
seat cordoba vario stella sdi vm00
4
741
Vastaukset
- safafg
TUli sivuja lueskellessani esille tuo ylenpalttinen öljynsyönti puol l/100km, nii miten vaarallista se tuossa autossa on? Miten pian on tulossa remontti?
- HOJ
laakerit menee takaa helposti ja lukot on jumissa / jäässä.
Moottori on tehoton ja kestävä, enempi sähkölaitteiden takia joudut murheisiin. Osia saa purkaamoilta halvalla ja vielä halvemmalla ebaystä saksasta.- 10 hyvää vuotta
"laakerit menee takaa helposti" Siis minkä takaa ja mistä?
Itselläni on saman vuotinen bensa Vario, eikä ole mitään laakeri vikoja ollut. Ei "takana", eikä edessä.
Jos siinä sellaista ilmenisi, niin vaiva olisi myös Polo Variantissa, koska kumpiakin tehtiin samalla tuotantolinjalla, samalle alustalle.
Myöskin nuo puheet sähkölaitevioista, laittaa arvelemaan, että ei kirjoittajalla ole tainnut olla ko. autoa lainkaan. Taitaa taas olla sellaisia pikkupoikien kirjoituksia, tai kilpailevien merkkien edustajien lämpimikseen mollaamiskirjoitteluita. - safsfsfxfs
10 hyvää vuotta kirjoitti:
"laakerit menee takaa helposti" Siis minkä takaa ja mistä?
Itselläni on saman vuotinen bensa Vario, eikä ole mitään laakeri vikoja ollut. Ei "takana", eikä edessä.
Jos siinä sellaista ilmenisi, niin vaiva olisi myös Polo Variantissa, koska kumpiakin tehtiin samalla tuotantolinjalla, samalle alustalle.
Myöskin nuo puheet sähkölaitevioista, laittaa arvelemaan, että ei kirjoittajalla ole tainnut olla ko. autoa lainkaan. Taitaa taas olla sellaisia pikkupoikien kirjoituksia, tai kilpailevien merkkien edustajien lämpimikseen mollaamiskirjoitteluita.Koska seatilla on tapama syödä öljyä n. 0,5l/1000km, niin kannattaako autoon hommata loiskelevy ja samalla vaihtaa venttiilikopan tiiviste, koska öljyä vähän vuotaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061