on kuulemma pettänyt Jousimies-vaimoaan Silviaa höh.
Sitten Pasi nielikäisen vaimo löysi uuden rakkauden ehkä jopa petti miestään mutta kuitenkin löysi uuden ihastuksen kohteen ja Pasin ex-vaimo on Härkä horoskoopiltaan.
Jari Kurrin tapaukseen en ota kommenttia, tuskin on pettänyt vaimoaan.
Kalle Palanderilla on Norjassa lapsi jollekin naiselle, mut se oli joskus kauan sitten tapahtunut yhden yön juttu kuulemma eikä tietääkseni ollut pettäminen kyseessä.
Mun naapurin miehestä ilkeitä juoruja että ois pettänyt vaimoaan ja on Härkä merkiltään, inhottava mies sanon minä tosi negatiivinen ja ilkeäluonteinen.
Mun isän äiti oli Härkä-merkiltään ja isän siskot on puhuneet ilkeitä juoruja omasta äidistään että hän olisi tehnyt nuorimman lapsen toiselle miehelle.
Mutta siihen me emme usko millään.
Tällaisia tapauksia Häristä...osa on totta kuten tuo Kaarle Kustaan tapaus sanoisin ja Nielikäisen heila löysi uuden miehen huhhuh.
Mut ei saa yleistää, mut tällaisia havaintoja vain Häristä.
Itsekin olen Härkä ja saa pettyneenä kuulla tällaisia asioita.
Emmekö ota opiksi??
Sit sain kuulla kerran tai siis näin viestin näillä foorumilla että 4 Härkämiestä oli yrittänyt päivädeitille yhden naisen kanssa ja he olivat naimisissa olevia.
Mut kuten sanoin aiemmin, ei saa yleistää koska maailmassa on paljon Härkä-miehiä ja joukkoon mahtuu varmasti rehellisiä sellaisia.
Ajatuksia muilta Härkä-ihmisiltä? mitä mieltä olette kommentistani esim?
Kaarle Kustaa on Härkä ja
juha822222
2
570
Vastaukset 2
- 19
Luultavasti, jos olisin Kaarle Kustaa en kestäisi Jousimies-naista pitkään. Kun en kestä heitä muutenkaan. Ei kokemusta Härkä-miehestä, paitsi ehkä Kuu Härässä.
- juha82222
näillä sivuilla haukkuen heitä vaikka miksi.
Pettureita, epärehellisiä elämän eri sektoreilla, huijaavat rahallisesti ja pettävät parisuhteessa.
Ovat itsekkäitä ja laiskoja.
Tuollaisia kommentteja tullut enimmälti.
Itse en ole oikeastaan mikään noista.
Ehkä omalla tapaa vähän itsekäs koska viihdyn omissa oloissani, jos sitä edes itsekkyydeksi/itsekeskeisyydeksi voi kutsua.
Ja osittain olen laiska joo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty391177Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon
Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä2841031Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?
Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s295873Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas
Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto25869Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen
Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel33761Treffi-ilmoituksia!
Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte191639- 59555
- 40526
Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen
Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁55450Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine54421