Olin Ruotsissa ja ostin edullisen TELIAn pre-paid mokkulan. Lupasivat 7.2 Mbps ja sen tod sain! Uskomatonta! Aikaa saa ladata päivittäin tai kuukausittain tarpeen mukaan.
Suomessa on saman firman systeri, Sonera, joka ei tiedä vastaavasta mitään. Saunalahdella on mutta ei anna nopeutta. Mitä helvettiä? Voi olla se normaali eli hitain...
Virossa on ilmaiset WiFit joka paikassa ja ne toimii loistavasti.
Suomi, Nokian koti, rämpii takajunassa paitsi Oulu jossa on koko kaupungin alueella ilmainen nettiyhteys. Se pitäisi olla joka kaupungissa.
Asun maalla ja olen käynyt läpi kaikki mokkulat ja mikään ei toimi. Elisan tikulla saa just ja just googlen auki, ei sen enempää grafiikkaa kestä. Soneran antenni näkyy ikkunasta mutta ei aukause mitään!
Vituttaa....
Suomi - takapajula mobiiliyhteyksissä
v...taa
2
365
Vastaukset
- kBMJ1
Ei tarvitsekaan toimia Suomessa. Tärkeintä on että brändityöryhmä ylläpitää tietotekniikkamaan kulisseja ulkomaalaisille.
- aaaaaaaaaammmmuuuuh
Samat ovat ongelmat täällä. Pistivät kuparit rullalle ja tarjosivat mokkulaa ja surullisen kuuluisaa @450 tilalle. Mokkula ei toiminut yhtään ja tuo täysi paska @450 virityskin todella huonosti jos sitten edes ollenkaan. Niin ja saapa nähä milloin lopettavat tuon @450 jutunkin, kun ei ole ottanut oikein tuulta alle, eikä kyllä ihmekkään. Varmaan vuonna 2015 vielä enemmän takapajula jos tahti tälleen jatkuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja12914280Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va275908SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545455Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2984319HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.384067"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste963637Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant23551Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan213512Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan592601Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.921377