Tiedätkö ihan aikuisten oikeasti?

Onko P 3008 110 HDi:ssä jonkinlainen dieselpolttoaineen lämmitysvastus ennen aineen joutumista suodattimiin ym. Viime talvena ei ollut ongelmia, mutta nyt on tankissa vajaa puolet kesälaatua. Ensi viikolla on luvassa jopa 28 astetta pakkasta.
2271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Edelläkävijä diesel-tekniikassa tietää kyllä niksit.

Äänestä
  • Tuosta muuten tuli mieleen että töissä oli muinoin avolava pösö, oisko
    ollu joku 605...tai joku semmonen. Siis tais olla 70 tai 80 luvulta, eniwei siinä tais
    olla joku ideanoorin diisseli ja ei tarvittu kun valkoinen talo lähelle
    niin ei startannu ku luuli vissiin et talvi oli tullu :)
    Muuten oli ihan hyvä masiina.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tieseli kirjoitti:

Onko P 3008 110 HDi:ssä jonkinlainen dieselpolttoaineen lämmitysvastus ennen aineen joutumista suodattimiin ym. Viime talvena ei ollut ongelmia, mutta nyt on tankissa vajaa puolet kesälaatua. Ensi viikolla on luvassa jopa 28 astetta pakkasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu