eduskuntavaaleissa. Siis Rantakangas tippuu komiasti ja Remes nousee tilalle.
Näin Vattulassa uskotaan , noo jussista en oo varma.
Näin Vattulassa uskotaan , noo jussista en oo varma.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
tänään on AIMON päivä ja huomenna ANTTI,joten REMES on luonnollisesti ajanut RANTA-ANTIN ohi.
Tuo oli päivän paras vitsi, jotta Remes eduskuntaan. Pitäs miehellä olla ensin jotakin meriittiä, mutta kun sitä ei ole. On siinä puolueella tosiaan ehdokkaat hukassa .
selvästi enemmän elämää nähnyt mitä Ranta-Antti.
Siis missä se sitä on nähny ? Nythän sinä vitsin murjasit.
vallanhyvin Remeksen Aimolle pojaksi,eli se siitä elämän kokemuksesta.
itää ?
No eipä siinä tosiaan ole rimaa korkealle asetettu, Ranta-Antilla.
antti taas paskanpuhuja .. ?
oon aina luottanu. Ja rauhalassa kättä nostanu.
No siitä ne vois kilipaillaki, kumpi on suurempi paskanpuhuja. Tosimieshestä ovat kaukana .
Sil on 3 akkaa entinen nykynen ja se uus siellä
No ne on akat pannu sen kuulema kierrätykseen, kun siitä ei ole miesten töihin sen kummemmin, kuin eduskuntaankaan.
maan !
söheltämistä.
mäellä olis hänen nimeään kantava mukavuuslaitoskin .
Onko jussi siellä käynyt tortun teossa ?
jasillä kyllä voittaa.
Kärsämäen onnettomuus on se, ettei sieltä ole löytynyt varteen otettavaa ehdokasta. Ei ole löytynyt ennen, eikä näy löytyvän nytkään, varsinkaan asiallisesta puolueesta. Jussikin asioista tietämättömänä lyö nyt rumpua aivan väärässä kohdassa. Kysyisit ensin niiltä, jotka miehen tuntevat pitemmältä ajalta.Yleissivistyksen täytyy olla eri luokkaa ehdokkaalla. Ei auta, vaikkase Vattusille kelpaisikin.
soraan. Itää joka rakosessa.
Hautaan kaatuvia ukkoja kannata eduskuntaan valita. Varsinkaan semmosia, joilla on vain kansakoulupohja ja taksimiehen elämänkokemus. Hitsari-leipureita ei senkään vertaa.
Ranta-Antillakaan ole sen kummempi koulutus.Muista Aimolla on enemmän elämän kokemusta kuin Antilla.
kertovat Remes-Aimon olevan, mutta kerrohan, mitä on sitten se Remeksen elämänkokemus. Ei se ainakaan miehestä mitenkään päällepäin ilmene ja varsinkaan sen jälkeen, kun hän on suunsa avannut. Toisekseen mies on aivan tuntematon täällä kotipitäjässäänkin. Mitenkä se silloin voisi ääniä saada. No ehkä Vattusilta muutaman äänen. Ei Rantakangaskaan hääppönen ehdokas ole, tunnetumpi kuitenkin, Edustaa kuitenkin kuolevaa puoluette, jotenka tämän seudun ihmisten ei kannata uhrata yhtään ääntä, ei kyseiselle henkilölle kuin puolueellekaan.
Sillä on eukko joka kyläs antilla vaan helsingissä ja
Ja tuoko antaa pisteet eduskuntaan valinnalle ? Niitä kähmijöitä on ollut siellä ennenkin ja pelkää negatiivista mainosta he ovat tuottaneet omalle puolueelleen. Ollaanpa nyt tarkkana, kenelle äänemme annamme.
Joo niin ollaan yhtään ääntä ei huuhaapuolueille!
täysin nollille tollee huuhaamaisesti ?
Eiku päinvastoin!
sitäkö nää höriset ?
Eiku päinvastoin!
päinvastoin kun sinä sanot.
Hahahaa jussi lensi lankaan, enhän mä mittää sanonu!