Moi!
Etsin vuokra-asuntoa kouvolasta yksiö / kaksio. Ajankohtana olisi vuodenvaihde!
Etsin vuokra-asuntoa kouvolasta yksiö / kaksio. Ajankohtana olisi vuodenvaihde!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
mutta alkaa tuntua toivottomalta. Joko hurjan korkeat vuokrat tai sitten on ollut asunnossa jotain vikaa... Tai sitte joissain joku on ollut nopeampi. Toivotaan että seuraavan kanssa tärppää. Alan olla jo sitä mieltä että ihan sama mistä, kunhan saa (..ja kunhan bussi kulkee) Juttuja lukenu eri paikoista, mutta ehkä niitä ei kannata edes lukea (ainakaan täältä!)
Nyt on jo menny irtisanomisaikaki ohi eli joutuu makselemaan sitten vanhasta ja uudesta päällekkäin yhden kuun! (se ainainen sama vitsaus asunnonvaihdon kanssa)
Ensiksikin, mistäpäin Kouvolaa? Kouvola on aika laaja nykyään. Toiseksi, ei täällä ainakaan vuokrat isoja ole! Suomen halvimmat ilmeisesti Kotkan jälken. Sitten, kuinka pitkäksi aikaa? Millaista porukkaa? Kotieläimiä?
Onhan täällä vuokra-asuntoja. Jos olet työssäkäyvä aikuinen ihminen joka aikoo asua 10 vuotta asunnossa etkä polta sisällä ja pystyt pitämään angstin sisälläsi kun otat alkoholia ja pääsemme vuokrasta sopimukseen niin voin vaikka ostaa asunnon ja vuokrata sen sinulle.
Aloitan opiskelut tammikuussa kouvolassa eli yksin olisin tulossa ja sen vuoksi asunto on aika kiireinen asia tällä hetkellä. Asuntoa olen etsinyt keskustan läheisyydestä kun autoa en omista. Hinnoista en ole valittanut ja olen valmis joustamaan hinnoissa sekä asunnon sijainnista kun vain sen sopivan yksiön / kaksion löytäisi!
Sama vika täälläkin. Paniikki tässä tulee!
Olen miettinyt parin vuokra-asunnon ostamista. Paljonko 30m2 yksiö keittokomerolla saa maksaa kuukaudessa Kouvolan/Kuusankosken keskustassa? Kunnollahan ei tuollasessa ole väliä kun tollasen remppaaminen ei maksa melkein mitään.
Väitätkö että Kotkassa on suomen halvimmat vuokrat? Vai käsitinkö tuon lauseen väärin :D
Onhan täällä kyllä, jos ei ihan keskustasta halua. Keskustassa on lottovoitto jos saa alle 500e:lla pienen kaksion. Vaikka onhan tuokin kyllä pieni vuokra verrattuna esim. pk-seudun hintoihin.... ;)
Mutta Kotkastakin esim. Karhuvuoresta tai Karhulan syrjäisemmiltä kyliltä saa samalla hinnalla jopa kolmionkin.
Mutta sama hommahan se kyllä kouvolassakin vissiin on, että riippuu minne haluaa.
^Siis tuo äskeinen oli kyllä tarkoitus mennä Näinsemenee123:n viestiin... :)