Seuraavassa linkissä Janne Suuronen kertoo syistä miksi hän päätti erota kokoomuksesta :
http://suuronen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/53319-hyvasti-kokoomus
http://suuronen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/53319-hyvasti-kokoomus
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
noston!
Tässähän on vain kyse holtittoman rahankäytön paikkaamisesta tunnollisten EU-maiden yhteistukipaketilla:
Jokuhan ne hyvänä aikana voitot on ottanut ja huonona aikana haluaa muiden tukevat holtitonta pankkitoimintaa. Soini on ikävä kyllä oikeassa, muut hymisee ja Katainen unohtaa kertoa totuuden.
"Myös Irlannin kymmenvuotisen valtiolainan korko on ollut ylimmillään sitten euron käyttöönoton vuonna 1999, vaikka Irlanti esitteli eilen laajan, vuoteen 2014 ulottuvan säästöohjelman.
– Likviditeetti on ollut Irlannin lainojen ongelma jo kuukauden ajan ja marginaalivaatimukset ovat vain uusi naula arkkuun, sanoi Credit Agricolen korkostrategi Peter Chatwell.
Myös RANSKAN, HOLLANNIN ja ITALIAN valtiolainojen korot ovat nousseet.
Näin siitä huolimatta, että Euroopan keskuspankin (EKP) neuvoston jäsen, Saksan Bundesbankin pääjohtaja Axel Weber arvioi, että Euroopan vakausrahaston 750 miljardia euroa pitäisi olla riittävän iso summa valtionvelkakriisin hermostuttamien rahoitusmarkkinoiden rauhoittamiseksi.
– Mikäli näin ei ole, summaa pitää kasvattaa, Weber sanoi puhuessaan Pariisissa eilen.
Espanjan kymmenvuotisen lainan korko oli iltapäivällä noussut 14 korkopistettä 5,22 prosenttiin. Irlannin kymmenvuotisen lainan korko oli kivunnut kuusi korkopistettä 9,18 prosenttiin. Portugalin vastaavanmittainen laina oli harpannut seitsemän korkopistettä 7,24 prosenttiin".
raapustuksesi ei liity mitenkään avaukseen.
Kääk