Sitikan muotoilulle tunnustutsta

9291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Se herättää ja jakaa mielipiteitä. Sitä rakastetaan tai sitä vihataan. Pääasia, että ei huku harmaaseen massaan!

Äänestä
  • Tämä on ihan OIKEESTI ruma toisin kuin BX, jossa on tyyliä!

    Äänestä

  • Listassahan oli kolme toyotaa, mahtoiko tulla merkkimestaruus?

    Äänestä

edes kirjoittamaan.

Äänestä
  • nyt ole aivan maailman rumin auto joskaan ei kauneinkaan, muutenhan nyky Citikat ovat varsin tyylikkäitä
    pirssejä kuten vaikka C5 kyllä sille muotoilulle kalpenee moni Rutinoffi ja muutenkin ranskikset ovat lähes
    aina osanneet tuon muotoilupuolen paremmin kun tekniikan, eräs rumimmista ranskalaisista oli Rellun-
    Megane vm:04 eteenkin se peräpää jonka tehdas sitten pisti uusiksi kun kauppa ei käynyt.

    Äänestä

Tämähän auto pohjautui täysin ulkonäynnöllisesti Peugeot 104 coupéeseen.

Äänestä
  • näkijän silmässä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vuosi -82 kirjoitti:

BX pääsi rumimpien autojen listalle.

http://images.businessweek.com/ss/09/10/1028_50_ugliest_cars_of_past_50_years/22.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu