Mistäö eurosport halvalla tai ilmaiseksi?

jerepoitsu

Ei viitsis mitään 10 euroa kuussa tai enemmän maksaa eurosportista kun en juuri muita maksullisia kanavia kattele. Katoin että elisalla on http://www.elisa.fi/viihde/kanavat/ eurosport maksuttomana lisäkanavana mutta pitääkö tuon saadakseen ostaa joku kanavapaketti vai voiko sieltä ostaa pelkän conax kortin jollai tuota voi katella?

5

11256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Astra..

      Viihde-palvelussa ei käytetä conax-korttia tai mitään muutakaan korttia, eikä kortteja käytetä missään muussakaan IPTV-palvelussa, siinä se eroaa esim. normaalista kaapelitv:stä vaikka muuten muistuttaakin hyvin paljon juuri kaapelitv:tä.

      Mut Elisa Viihteessä on kk-maksu, eli ei se Eurosport sieltäkään loppujen lopuksi sen halvemmalla irtoa. Koska Elisa Viihteen saa vain Elisan ja Saunalahden nettiliittymiin niin hinta voi olla jopa korkeampi kuin jos tilaisit vaan Plustv:ltä. Katsoin juuri niin 24kk sopimuksella, ilman maksukanavapaketteja hinnaksi tulee 39,90 euroa kk.

      Ilmaiseksi saisit Astran kautta satelliitista 19.2 astetta itään, tosin satelliittilaitteiden hankkiminen tietty maksaa mutta se on kertakustannus ja lisäksi selostuskieli on muistaakseni vain saksa tuossa tapauksessa.

    • Sopulu

      Itsellä melkeen sama tilanne. Mikään muu maksukavana ei juurikaan kiinnosta kuin Eurosport. Joten olen tilannut sen netin kautta www.eurosportplayer.fi ja laittanut kaapelilla telkkuun kiinni. Kuva on hyvä, kun netistä löytyy yli 5megan yhteys.

      Maksaa vuodessa 29,90€ (koodilla bundesliigaFIN) ja tuolla näkee sekä Eurosportin että Eurosport 2:n kaikki ohjelmat. Esim. Urholla maksaa yksi matsi 9€, joten ESP: hinta on aika kilpailukykyinen. Kuukaudessa taitaa maksaa 4,90€.

    • kyll se näin o

      eurosport ykkönen näkyy ainakin Elisan kaapeliverkossa maksutta peruskanavana

    • hehee
    • Eurosport Player taitaa olla nyt tarjouksessa alle 3 euroa kuukaudessa. Halvempaa kuin ottaa kaapelissa paketti jotta näkee Eurosport 2:n

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      143
      10278
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      72
      9843
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      105
      6839
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      213
      5288
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      173
      4999
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      156
      3838
    7. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      82
      2681
    8. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      170
      2641
    9. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      166
      2481
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      58
      2302
    Aihe