Miten hyväveli-kerhon jäseneksi?

Tympii tää paskapalkka ja paskaduuni, ajattelin alkaa kokoomuslaiseksi konsultiksi joka vedättää rahat yhteiskunnalta ja jonka toiminta on valtion suojelemaa. Kysymys kuuluukin, kuinka pääsen hyväveli-kerhon jäseneksi, jotta konsulttitoimintani pääsee alkuun?
285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vuokraa paljon maata ja hae rahat pankista. Sit ei kun iso tukianomus niistä maista.

Seuraavat neuvoton jo maksullisia.

Äänestä

Perusta raamattukerhoon pohjautuva yritys ja ala nyhtämään rahaa työntekijöiden selkänahasta. Kuulemma toimii.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysymys arvon ihmise kirjoitti:

Tympii tää paskapalkka ja paskaduuni, ajattelin alkaa kokoomuslaiseksi konsultiksi joka vedättää rahat yhteiskunnalta ja jonka toiminta on valtion suojelemaa. Kysymys kuuluukin, kuinka pääsen hyväveli-kerhon jäseneksi, jotta konsulttitoimintani pääsee alkuun?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu