Raotetaan salaisuuksien

Miten haluaisit ilahduttaa häntä jouluna tai nyt joulunalusaikana ? Antaisitko mieluummin paketin vai tuottaisit muuten hyvää mieltä ? Kumman valitsisit tai valitset ?
15593
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ei tän kyl pitänyt tulla kun kertaalleen :)

Äänestä

se on jo ostettuna, hyvin pieni paketti. Voitte arvata mitä siellä on !

Äänestä

hymy. Se riittää.

Äänestä

ihastunut saisi sydämensä lämpimäksi jo siitä, että toinen muistaa. Ei sillä ole mitään merkitystä mikä se lahja on, hyvä mieli tulee ihastukselta saadusta huomiosta. Ehkä sitten myöhemmin, kun suhde on jo tasaantunut, niin pakettilahjatkin on kivoja ;)

Äänestä

maailmassa ihan liikaa ,joten minä haluaisin saada kultani onnelliseksi
sillä että, saisimme olla ihan kahdestaan jossain pehmeässä, hämärässä ja kauniissa paikassa
vailla arkimurheita ja -huolia...edes hetken

Äänestä

mitä minun pitäisi antaa hänelle ja se on anteeksipyyntö.

Äänestä
  • Joulutervehdys ..tai sitten armin ja dannyn se lälly kappale,..tahdon olla sullle helllä:)

    Äänestä

...Tuottaisin mielihyvää 8)....

Äänestä
  • Voisin sanoa heippa ja hymyillä:(

    Äänestä

  • s.... kirjoitti:

    Voisin sanoa heippa ja hymyillä:(

    laittaisi joulutervehdystä, niin hän ilahtuisi kun saisi olla rauhassa.

    Äänestä

  • niinpä! kirjoitti:

    laittaisi joulutervehdystä, niin hän ilahtuisi kun saisi olla rauhassa.

    vanhaa perua - muistikuvaa aiemmin sanomastani. Oletko kenties Joskus nimelläsi ottanut yhteyttä?

    T. NIMI`?

    Äänestä

antaisin hänelle pusun :)

Äänestä

jouluna olemme yhdessä niin haluaisin antaa paketin ja tuottaa hyvää mieltä. Valitsen siis molemmat. Itselleni toivoisin samaa kuin viime joulunakin... Muistaakohan?

Äänestä

Kun tuo rahapolitiikka tuntuu menevän samalla mallilla vuodesta toiseen on varmaan tänäkin jouluna tyydyttävä siihen muutaman vuoden takaiseen keksintöön ja valita kaupoissa kierrellessä jotain kivaa ja suloista mitä haluaisin ostaa jos olisi rahaa. Tällä kertaa en tee kuitenkaan vaateostoksia, niinkuin silloin kerran kun valitsin kokonaisen vaatekokonaisuuden ja vielä kahdessa koossa varmuuden vuoksi. "Ai hitto, enhän muuten siitä toisesta edes maininnut mitään edes." No ne oli ihan heräteostoksia silloin kun kiertelin kaupassa ja uskon, että niin käy tänäkin jouluna. Tai sitten leikin ihan pohattaa ja ostan sekä että.
Sitä se on köyhyyden ihanuus, saa ostaa ihan mitä haluaa kun tekee sen vain kuvitelmissa. Ongelma on vain siinä, että kehtaanko tänä vuonna siitä lahjasta laittaa sinulle viestiä vai pitääkö se tänä vuonna jättää vain omaksi jouluilokseni.

Äänestä
  • Haluaisin ilahduttaa (jos uskaltaisin) kauniilla kortilla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


verhoa :) kirjoitti:

Miten haluaisit ilahduttaa häntä jouluna tai nyt joulunalusaikana ? Antaisitko mieluummin paketin vai tuottaisit muuten hyvää mieltä ? Kumman valitsisit tai valitset ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu