Kuinka kuuro saa

.. irtisanottua laajakaistan ? Olen lähettänyt jo 3 viestiä irtisanomisesta, luvataan viimeistään vuorokauden sisällä vastata. Eipä onnistu. Tietääkö kukaan kuinka voin menetellä jatkossa, koska puhelinpalveluja en voi käyttää ?
1276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Lähetä kirje, sen nyt luulisi ainakin tehoavan. Normaalistikin sopimukset puretaan kirjallisesti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KUURO kirjoitti:

.. irtisanottua laajakaistan ? Olen lähettänyt jo 3 viestiä irtisanomisesta, luvataan viimeistään vuorokauden sisällä vastata. Eipä onnistu. Tietääkö kukaan kuinka voin menetellä jatkossa, koska puhelinpalveluja en voi käyttää ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu