kohentua jos Vollkkari innostuu ostamaan puljun kuten uutisissa on kuultu!
Saattaa Alfan laatu/luotettavuus
10
1021
Vastaukset
- erjwq
ei kyllä klongswaagenin laadulla parane, se on nyt jo parantunut ilman teutooneja
- fhjjndnug
Ei FIAT ole myymässä Alfa-Romeota...
- halpisvwvwvwvwvvwvvw
Itse Alfan laatu tuskin kohentuisi, mutta olisipas ainakin VAG(ina) konsernin paras merkki ja sitä kautta koko konsernin laatu paranisi.
- eikarvalakkejakiitos
Epäilen, että halpis kansanautolla=volkkari tuskin on mitään annettavaa Alfalle. Alfalla on esimerkiksi tällä hetkellä markkinoiden parhaimmistoon kuuluvat moottorit (MultiAir), erinomainen kolariturvallisuus ja erittäin tyylikäs muotoilu.
Mitäköhän hyvää ja luotettavaa volkkarilta löytyy, kun Skoda ja jopa Seat mennyt/menossa jo laadussa ohi?- Laatuinsinööri
Samaa mieltä. Volkkarilla ei ole kyllä laadun suhteen mitään annettavaa millekään automerkille. Tai ehkä Ladalle...
- 55555555555555555555
Itse haluaisin ainakin VAG:n luotettavan vaihdelaatikon ja samanlaisen muotoilun kuin Touranissa. Tuplaputket sitten Audilta.
- Nose
Touranin muotoilu? Onko sitä oikein muotoiltu? Mistä kohtaa? Kyllä siinä ei ole paljon tarvinnut piirtäjän mielikuvitusta käyttää, mutta jos sitä ei ole, niin mistäs käytät.
- vaikea havaita
Nose kirjoitti:
Touranin muotoilu? Onko sitä oikein muotoiltu? Mistä kohtaa? Kyllä siinä ei ole paljon tarvinnut piirtäjän mielikuvitusta käyttää, mutta jos sitä ei ole, niin mistäs käytät.
Rivien välistä lukemista voisi vähän harjoitella. Pian ei tarvitse enää haikailla kaksoiskytkimienkään perään. Ja tuossahan sanotaan aika suoraan, että Alfan näkemys aiheesta pelaa paljon paremmin, siis ilman tahattomia suditteluja liikkeellelähdöissä.
http://www.iltalehti.fi/autotestit/2010121912864356_at.shtml
- ForzaAlfa
on premium luokan urheilullinen taideteos ei liukuhihnasontaa massoille kuten VW. Valitettavasti nykyAlfat alkavat taipua muiden mukaan persoonattomiksi tekniikaltaan, koska konepuoli alkaa olla GM:ää multiairia ja yhtä omaa 1.8 turboa lukuunottamatta. Valmistuskin siirtyy Jeepin kanssa Mirafiorin tehtaille. VW ei onneksi Alfaa saanut pilattavaksi mutta pahoin pelkään että se haalistuu muutenkin. Bussonea ja hänen kutostaan vastaavaa konetta emme saa takaisin, mutta aika näyttää mitä tulee...
- ForzaAlfa
Siis tokihan Alfatkin hihnalta tulee siinä missä muutkin ja esim Fiat yhteistyöstä on hyviäkin asioita Alfalle seurannut(kimppakiva ei siis pelkästään huonoa ja myönteisiäkin yksityiskohtia voisi VW-omistuksessa olla) Kukaan todellinen Alfisti ei tuulettaisi VW:lle siirtymistä. Se ois suruliputuksen päivä. VW on saanut jo Ital Designin, Walter de Silvan ja ilmeisesti pian Magneti Marellinkin (jonka valoja Audi jo pitkään käyttänyt). VW olisi saanut paljon tietotaitoa ja Alfa puolestaan myynyt sielunsa, jos Alfa olisi VW:lle päätynyt.
http://www.carf.fi/www.nsf/c56b03e95a199f63c22570f7005e845b/8a8c8d5b5ba6866dc22577dd004d3736!OpenDocument
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15210997
- 525250
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452463- 302153
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131721Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421584Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta311270Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351196Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317902