positiivista palautetta, kuten sisarmerkkinsäkin Citroen.
http://www.automerkit.fi/uutiset-trendit/automerkit/artikkelit/peugeotin-uusi-malli-palkittiin-saksassa.html?SC=1
http://www.automerkit.fi/uutiset-trendit/automerkit/artikkelit/peugeotin-uusi-malli-palkittiin-saksassa.html?SC=1
Vastaukset 3
Vanhimmat
viimeisemmässä Aja Hyvin lehdessä. Todistaa että valintani on ollut oikea.
Vahvistavat käsitystä oman valinnan oikeellisuudesta. Itse olen vähän jääräpää uskomaan noihin "lehtijuttuihin" ja yleensä muilta kuulemiini juttuihin.
Useimmille meistä se itse valittu on se paras vaihtoehto. Meillä jokaisella on omat kriteerimme myös autoa valittaessa. Järki ja tunne vääntävät usein kättä ja aika usein tunne vie voiton järjestä ja aika usein tunne vie myös turhaa rahaa tililtä. Koska tosiasiassa suurimmalle osalle tavallisista kansalaisista hintaluokasta 20 000 - 25 000 euroa löytyy jo täysin riittävillä ominaisuuksilla ja varusteilla varustettuja vaihtoehtoja.
Mutta jos on tarvetta vähän näyttää kanssakulkijoille omaa menestystään, niin siihenkin "tautiin" on vaihtoehtoja tarjolla yli maksukyvyn.
508 voitti yhden 30 sarjasta, keskikokoisten tuontiautojen sarjan.
MITTELKLASSE IMPORTSIEGER:
PEUGEOT 508 18,2%
2. Platz Volvo S 60 17,8% 3. Platz Seat Exeo 10,7%
Aika pölvästejä ollaan maan-autossa kun lykätään lehdistötiedotetta tuollaisesta.
http://www.autozeitung.de/leseraktionen/auto-trophy-2010-die-sieger-aller-klassen/MITTELKLASSE/n390609/6