Ovatko rillipäät automaattisesti B-miehiä?
Rillipäät
9
1041
Vastaukset
- A-luokka)
Eivät ole automaattisesti B miehiä.
- alik.kokelas
Suuri osa rillipäistä on b-miehiä, joutuvat sukkavarastolle tai varuskuntasairaalaan, ei sellaisella tee mitään taistelukentällä, joka ei näe mitään.
- kokemusta siis on
riippuu rillien vahvuudesta, jos on kovinkin huono näkö (jotain yli -6 vahvuudet laseissa tjsp) nii sillon b-paprut, mutta muuten rillit ei tuo automaattisesti b-papruja, näin ainakin sodankylässä,
nimim. Kokemusta on - adopdas
Eivät, minulle ei missään vaiheessa edes ehdotettu b-papereita vaikka näkö molemmissa silmissä -8.
- A2/1990(H1N1
Lievistäkin laseista päätyy A2-luokkaan (niin minäkin). Oikein vahvoista laseista päätyi kavereita B-luokkaan, vaikka vielä tämäkään ei estänyt heitä päätymästä aliupseeriksi asti.
- iasoiddaoi
mitää A2-luokkaa ole ollut olemassakaan enää vuosikymmeniin
- 9+9
iasoiddaoi kirjoitti:
mitää A2-luokkaa ole ollut olemassakaan enää vuosikymmeniin
rillipäistä tehtiin erikoismiehiä ei mitään vapautuksia ollu.
- aggrr
Silmälaseilla pääsee vaikka erikoisrajajääkäriksi jos löytyy kuntoa enemmän kuin muilla ja on supliikkimies, siksi koulutusta kutsutaanki satunnaisesti rillipäiden LJKksi.
- sotilaskulj.
minulla on lasit ja olen a-mies ja ei se ole mitään vaikuttanut vaikka onkin lasit. Toiset vain on kateellisia jos hakee johinkin erikoiseen paikkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 447786
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/774984Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka593859Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu803797- 983559
- 553193
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod723166Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint342568IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk2112202- 521678