Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

miehet hoi

kumpi tuntuu paremmalta.. vaihtoehto 1. nainen ottaa suihin todella hyvin 2. nainen antaa pimppaa??
111763
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

aaah

Äänestä

yhdistettynä on tosi hienoo ja parasta!!

Äänestä

se 3:mas vaihtoehto.

nainen antaa panna kunnolla rasvattuun persereikään. se on parasta!

Äänestä
  • jos nainen ottaa suoraan suihin anaalipanon jälkeen. mutta kysymyksen vaihtoehdoista ilman muuta hyvä suihinotto jos se kruunataan nielemällä lasti.

    Äänestä

Kyllä hyvä suihinotto aina panon voittaa. Pannessa pitää tyydyttää sitä paitsi myös toinen, suihinottoa vastaanottaessa voi vaan naattia :D

Äänestä
  • Mutta jos valita vain toinen pitää ja sitä saisi ainoastaan loppuelämänsä ajan, niin valitsisin suikkarin. Kyllä osavan naisen suu on elävämpi ja imevämpi kuin hyväkään vagina. Ja molemmissa tavoissa aina lasti sisään, se kruunaa kaiken. Suihinotossa ei tarvitse kummankaan miettiä menkkoja ja muutenkaan huonoja päiviä, eikä nainen tuli kantavaksi.

    Äänestä

1. nainen ottaa suihin todella hyvin
– harvoin paras

2. nainen antaa pimppaa? huonostiko?
– jos todella hyvin niin usein paras

Äänestä

Jos on pakko valita, niin suihinotto on parempi (vaik ei niin hyvin ottaiskaan...), koska ainakin mulla orgasmi on suuseksissä jotenkin voimakkaampi ja parempi kuin yhdynnässä.

Äänestä
  • älä vaadi vaan anna aikaa kumppanillesi, muutoin eka kerta voi olla viimeinen hänen kanssaan.

    Äänestä

  • kaikesta nauttinut kirjoitti:

    älä vaadi vaan anna aikaa kumppanillesi, muutoin eka kerta voi olla viimeinen hänen kanssaan.

    Yleisellä tasolla kysymyshän on vähän kuin pitäisi valita, että kumpaa lasta rakastaa enemmän. Kummassakin on puolensa yms.

    Jos on itsekäs, niin suihinotto, koska siinä ei tarvitse kuin olla vain objekti ja ottaa vastaan mitä saa. Mutta hikokas, hellä rakastelu on tosi nannaa, kun saa nautintoa itselleen pelkästään siitä, että nainen nauttii oma nautinto päälle.

    Äänestä

Muistaakseni Englannissa on tehty tutkimus, jonka tulos oli se, että jopa 70-80% ihmisistä luopuisi mieluummin yhdynnöistä kuin suuseksistä, jos toisesta olisi pakko luopua... No, mutta toisaalta yli puolet brittimiehistä katsoo myös mieluummin futista kuin harrastaa seksiä :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jjjjjjjjjjjjjj< kirjoitti:

kumpi tuntuu paremmalta.. vaihtoehto 1. nainen ottaa suihin todella hyvin 2. nainen antaa pimppaa??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu