Hyvää itsenäisyyspäivää

kaikille petetyille, jätetyille, raskaan taakan kantajille.
2160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ehkä tämä itsenäisyyspäivä tarkoittaa tässä ajassa myös omaa itsenäisyyttä ja päätäntävaltaa. Se ero on tullut, ettet enää "omista" minua vaan jos siltä tuntuu niin menen hyvällä omallatunnolla. Mukavaa iltaa, tämä väsyttää katsella tätä vilkkuruutua.

Äänestä

katsotaan toisella silmällä Suomen suosituinta ohjelmaa. Ihmiset kävelee ja kättelee Pressaa.. :-)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lasi täyteen kirjoitti:

kaikille petetyille, jätetyille, raskaan taakan kantajille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu