Ristikko ostoskeskus on ollut vaikeuksisa koko elinaikansa. Sijainti erittäin huono. Myynti ei ole toteutunut lähestulkoonkaan odotetusti.
Rakennushan on tehdaslaitos, keskellä teollisuusaluetta. Liikenne ja kaikki muukin suunniteltu muuhun kuin asiointikeskukseksi.
Ristikossa on ollut vanhetuneita elintarvikkeita toistuvasti.
Ristikossa jo nyt on vaihtunut yrittäjiä ja olemassaolevillakin näkymät on varsin synkät.
Hilajaista ja tyhjää aina kun olen siellä pyörähtänyt.
Lidli kilpailee sentään S-marketin kanssa mutta K-kauppa ei. Koska hinnat on K:ssa 5-8 % kalliimmat ja laatu
Konalan S-markettia paljon kehnompi!
Ristikko on epäonnistunut ostopaikka
S-marketist parempaa
3
377
Vastaukset 3
- Ohi Ristikon
Samantien ajaa S-market Konalaan nopeampi poiketa Vihdintieltä. Kunnon paikoitustilat.
Vieressä on polttoaineen myyntipisteet. Edullisempi ja laadukkaampi.- onhan siinä alko
palauttamassa tyhjiä pulloja, voi sitä labyrinttiä mistä joutui ensin selviämään, tuntui loputtomalta sokkelolta, että löytyi se reikä mihinkä holkit heittää.
- Tuskin koskaan muuta
onhan siinä alko kirjoitti:
palauttamassa tyhjiä pulloja, voi sitä labyrinttiä mistä joutui ensin selviämään, tuntui loputtomalta sokkelolta, että löytyi se reikä mihinkä holkit heittää.
Muuta asiaa sinne tuskin koskaan tulee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1051810
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS541650Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä451270Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk231010Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita177875Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13820- 49766
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?16733Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja201723Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.41678