Windows XP home edition..

Mitä tapahtuu, jos asentaa ohjelman kahteen netti koneeseen??
Toimiiko kumpikin jatkossa normaalisti? Tai tuleeko Billiltä lasku perässä?
2461
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kun XP on aktivoitu jo yhteen koneeseen, niin se ei toimi enää toisessa koneessa, ja et saa siihen toiseen päivityksiä asennettua, tietenkin se aktoivoitu konee toimii normaalisti.

>Tai tuleeko Billiltä lasku perässä?<
-Ei takuulla tule laskua.

Äänestä
  • Annat väärää tietoa. XP toimii aktivoimattomana 30 päivää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jallu kirjoitti:

Mitä tapahtuu, jos asentaa ohjelman kahteen netti koneeseen??
Toimiiko kumpikin jatkossa normaalisti? Tai tuleeko Billiltä lasku perässä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu