Ylinopeussakot ruotsiksi.

On se niin väärin, kun saa sakkolapun suomen kielellä:

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Ylinopeussakkoja on jaettu kielilain vastaisesti/1135262246442

Mutta onko niillä sellaisia autoja, millä pääsee sakotusrajojen yli??
2151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Oikeusasiamies Jääskeläinen on nykyään oikeastaan vähemmistövaltuutettu Biaudet`n apuri.

Kaikki aika menee svekojen valituksia käsitellessä ja surujen asioita ajaessa.

Äänestä

Tällainen touhu loppuu siinä vaiheessa, kun rahat loppuvat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


finne betalar kirjoitti:

On se niin väärin, kun saa sakkolapun suomen kielellä:

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Ylinopeussakkoja on jaettu kielilain vastaisesti/1135262246442

Mutta onko niillä sellaisia autoja, millä pääsee sakotusrajojen yli??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu