Kreikan ja Turkin all inclusive hotellit

piiip

Hei! Kaipaan vinkkejä, mihin all inclusive hotelliin Kreikkaan tai Turkkiin kannattaisi mennä? Hotellin tulisi olla hyvä!!

2

902

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Seepe

      Vuosi sitten olimme Turkin Kmerissä Resort Gardenissa 30 hengen ryhmällä; Ihana hotelli, huippu hubaisat kyydit rannalle, allInclusive ruokailut 10 ja kaikki ryypytkin kuului samaan hintaan :) Onhan Kemer hieman sivussa, mutta bussilla pääsee minne vaan :) Matkan järjesti Detur.

    • eerotanita

      Olemme olleet Kemerissä Meder Resort hotellissa ja Kusadasissa Sea Light hotellissa, molemmissa all in clusiv. Molemmat aivan ihanan mykistäviä kokemuksia. Ruokaa jatkuvasti ja taivaallisen hyvää, hienosti esillä ja juomaa joka paikasta. Pöytien koristeluun, kasvisveistoksiin ja kukka-asetelmiin panostettu. Altaalla sai suolasta purtavaa tai vaikkapa leivoskahvit. Oli aamupala, myöhäisaamiainen aamu-unisille. Yöllä yöpalaa jne. Nämä Turkissa vuosina 2009-10.
      Nyt tulimme Kanarialta Teneriffalta 04/11. All in clusiv oli kuin työmaaruokalassa olisi käynyt syömässä. Ruoka oli hyvää, mutta pelkistettyä. ja kellonaikoja noudatettiin kuin koulussa. Mitään ei saanut kuin aamupalallla, lounaalla, päivällisellä ja ne käytiin syömässä semmoisessa steriilin näköisessä ruokasalissa. Jos halusit valkkarin ulkopuolella ruoka-aikaa, sen sai mutta aika nihkeää.
      Turkki on edelläkävijä myös monessa muussa asiassa. Siellä on käsidesiä joka paikassa ja puhdasta. Ikinä en ole törmännyt likaisiin ja paperittomiin vessoihin. Ensimmäisen kerran menimme turkkiin vuonna 90, kun lapsemmme oli 7 ja 5 ja jo silloin kaikkki oli puhdasta.
      Nyt Teneriffalla jouduin usein käymään naistenvessoissa, jossa ei ollut paperia tai edes siistiä.
      Turkissa on jotain ostettavaakin (kultaa, nahkaa). Teneriffalla myytiin vain pyyheliinoja,rantariepuja ja postikortteja.
      Suuri ero siinä, että turkisssa myyjät tyrkyttää hienoja tavaroita ja Teneriffalla saat katsoa rauhassa niitä pyyheliinoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta

      https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen
      Kuhmo
      24
      1292
    2. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      77
      1263
    3. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      84
      1201
    4. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      129
      995
    5. Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!

      Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m
      Tv-sarjat
      8
      985
    6. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      72
      916
    7. Mihin Asiakirjat ovat voineet kunnasta kadota???

      LUE kuinka verorahoja haaskattiin Yle: Ähtärin pandalaskelmat salattiin ja hukattiin - Satakunnan Kansa https://share.
      Ähtäri
      85
      831
    8. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      132
      692
    9. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      50
      682
    10. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      86
      667
    11. haluatko lopettaa

      ihan lopullisesti
      Ikävä
      146
      584
    12. Tilanteenne

      Onko tilanteenne tällä hetkellä hyvä?
      Ikävä
      50
      569
    13. Kerro kolme hyvää asiaa

      Kaipaamastasi ihmisestä ja lisää perään onko kaivattusi n vai m 😍
      Ikävä
      28
      568
    14. Miten sinä voit?

      Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua
      Ikävä
      91
      567
    15. Moottoripyöräonnettomuus

      Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää
      Alajärvi
      53
      540
    16. Minulla on ikävä Sinua kulta, rakas

      Olisitpa lähelläni, tarvitsen sinua ❤️
      Ikävä
      37
      538
    17. 46
      533
    18. Suomen 4. seksikkäin mies Miika Nousiaisen tilalle - Pitääkö olla huolissaan palaa tv:seen

      Suosittu keskusteluohjelma tekee paluun. Tällä kertaa panelistina ei jatka enää Miika Nousiainen, vaan hänen tilalleen t
      Suomalaiset julkkikset
      13
      529
    19. Jos oikeasti haluat mies

      Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.
      Ikävä
      94
      516
    20. voi luoja kun uskaltaisin

      laittaa viestiä sinulle...
      Ikävä
      21
      510
    Aihe