Väyrynen

Mies, joka kiristi ministeripaikan Vanhaselta ja sai ns. vaalien jälkeistäkin vaalitukea.

Mistähän hyvästä?
264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat
  • MTV3:n uutisten tietojen mukaan poliitikot olivat koolla juhlistaakseen liikemies Juha Kajon 50-vuotispäivää. Nova maksoi 665 euron laskun.

    Seuraavalla viikolla tammikuussa 2008 Paavo Väyrynen oli näyttävästi mukana Novan ja Kevan kelkkatehtaaseen liittyvissä juhlallisuuksissa. Väyrynen muurasi kelkkatehtaan peruskiven.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vladimirov* kirjoitti:

Mies, joka kiristi ministeripaikan Vanhaselta ja sai ns. vaalien jälkeistäkin vaalitukea.

Mistähän hyvästä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu