Miksi saunalahden laskussani on veloitettu erikseen vielä internetin käytöstä, vaikka maksan kuukausimaksua jo? Minulla on puhelimen widgetit offline-tilassa koko ajan. Tarkistin, että mistä nämä ylimääräiset kulut tulevat niin ne ovat sellaisina ajankohtina jolloin en ole edes koskenut puhelimeen kuten yöllä. Parin yön sisällä nettiliikennettä on ollut 10-20 sekunnin jaksoina muutaman tunnin välein ja en todellakaan ole ollut hereillä silloin. Laitan nyt puhelimen joka ilta ennen nukkumaanmenoa offline-tilaan.
Olen yrittänyt tutkia asetuksia (puhelin on N8) mutta minulla ei ole hajuakaan mihin puhelin käyttää nettiä öisin. On se sitä tehnyt pari kertaa päivälläkin ja nekin työajalla jolloin en omaa puhelintani räplää. Mitään vakavia kulujahan tästä ei ole vielä syntynyt, mutta en halua noita ylimääräisiäkään hiluja laskuuni. Toivon asiallista vastausta enkä sellaista "taas joku tollo joka ei osaa käyttää puhelintaan"
Lisäkuluja netin käytöstä vaikka on datapaketti
N88888888888
3
545
Vastaukset
Onko sinulla sähköposti käytössä puhelimessasi? Entä käytätkö navigointia?
Muutamia Symbian 3 vinkkejä:
Suojaa puhelimesi suojausasetuksilla: http://keskustelu.suomi24.fi/node/9409112
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9462629- ap..
En käytä navigointia, mutta sähköposti on käytössä. Saako sitä ollenkaan sillein, että ei käyttäis nettiä ilman lupia?
- 7jgad
Oletko tilannut maksullisia sovelluksia? Onko datapaketissasi rajaton d-siirto tietyllä nopeudella? Silloin ei ole merkitystä,vaikka netti olisi yötä päivää auki. Ota asiakaspalveluun yhteys laskusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai938862Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki484781Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414461Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit462706Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001536- 401316
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441266Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641192Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391170Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1671110