Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Lotonjättipotit

Miksi lotossa täytyy kerätä suuria potteja kun se useinmiten menee yhteen paikkaan. Jos ei löydy yhtään 7 oikein tulosta potista puolet voitaisiin jakaa alenmille voittoluokille, olisi enenmän tyytyväisiä ihmisisiä kun saisivat enenmän kuin sen yhden euron. Ei lottoaminen varmasti yhtään vähenisi.
1172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

6 1 oiken kun saa niin naurettavat 20 000 saattaa juuri ja juuri saada...ei naurata

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lottoaja alusta asti kirjoitti:

Miksi lotossa täytyy kerätä suuria potteja kun se useinmiten menee yhteen paikkaan. Jos ei löydy yhtään 7 oikein tulosta potista puolet voitaisiin jakaa alenmille voittoluokille, olisi enenmän tyytyväisiä ihmisisiä kun saisivat enenmän kuin sen yhden euron. Ei lottoaminen varmasti yhtään vähenisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu