auton haku englannista

Volvoforever

Terve!

nyt olis ajokortti ikä saavutettu ja tarttis auto saada alle. olen tuolta pistonheads.com sivuilta katsonut tommosta Volvo 850 t5R:ää, olisiko jollain tietoa että mitä kannattaa ottaa huomioon kun autoa ulkomailta ostaa tai millaisia maksuja siihen mahtaa tulla (tulli, rahdit ym.). ainakin siitä saisi mukavan lomareissun englantiin jos nyt ei muuta

4

357

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • volvon miäts.

      eiköhän auto kannata ensisijaisesti hakea maasta missä on saman puoleinen liikenne kuin suomessa.

      • volvoforeverr

        kyllä mä ton oikeanpuoleisen ohjauksen olen ottanut huomioon ja nyt vain neuvoja kaipaisin auton ostoon


      • volvo_puranen
        volvoforeverr kirjoitti:

        kyllä mä ton oikeanpuoleisen ohjauksen olen ottanut huomioon ja nyt vain neuvoja kaipaisin auton ostoon

        Tuossa tietoisku siihen auton ostoon ulkomailta.Paperit pitää autossa olla kunnossa.Tuon linkin alla on tullin ja muitten virastojen linkit.Muista tutkia auto hyvin kun sellainen öljyä syövä yksilö ei paranna sitä Suomen autokantaa.
        http://www.a-katsastus.fi/Autolija-info/Sivut/Oletkotuomassakäytettyäautoaulkomailta.aspx


      • postiautona
        volvoforeverr kirjoitti:

        kyllä mä ton oikeanpuoleisen ohjauksen olen ottanut huomioon ja nyt vain neuvoja kaipaisin auton ostoon

        Jos olet oikeanpuoleisen ohjauksen ottanut huomioon, paras neuvo on: Hae se kinneri sellaiseta maasta jossa ratti on vasemmalla puolella, jos jo Suomessa olevat eivät kelpaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      210
      3607
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      14
      3459
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      87
      2586
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      10
      2182
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      53
      2107
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      10
      1914
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      42
      1728
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1591
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1163
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1160
    Aihe