Mitä hyötyä on purjeveneistä

Juuri sitä samaa, kuin moottorivenistäkin -
niillä molemmilla venetyypeillä on kivä viettää
vapaa-aikaa yksin ja mukavassa porukassa.
1472
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mutta joillekkin tuntuu tuo oman egon
korostaminen olevan tärkeämpää kuin veneily
itsessään...eli viitaten tuonne
alemmas "purjehtijan" kirjoitukseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


veneilijä kirjoitti:

Juuri sitä samaa, kuin moottorivenistäkin -
niillä molemmilla venetyypeillä on kivä viettää
vapaa-aikaa yksin ja mukavassa porukassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu