Yritin aloittaa tämän keskustelun jo tuolla BMW puolella mutta ilmeisesti sitten astuin kys.hlöitten ison egon päälle. Siksipä liitänkin keskustelun avauksen tähän:
"On se vaan niin surullista huomata kuinka bemarikuskeista löytyy aina niitä idiootteja kamikazeautoilijoita jotka ylläpitävät bemarikuskien reikäpääimagoa. (Kotona tallissa avo z3:nen, nyt ei ole siis kyse kateellisten panettelusta)Hyväkäytöksiset bemarikuskit kunniaan!"
Lisään ja tarkennan vielä että ei tod. ole kyse kaikista bemaristeista.
"On se vaan niin surullista huomata kuinka bemarikuskeista löytyy aina niitä idiootteja kamikazeautoilijoita jotka ylläpitävät bemarikuskien reikäpääimagoa. (Kotona tallissa avo z3:nen, nyt ei ole siis kyse kateellisten panettelusta)Hyväkäytöksiset bemarikuskit kunniaan!"
Lisään ja tarkennan vielä että ei tod. ole kyse kaikista bemaristeista.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Miks justiin Bemarikuskit? Taitaa olla jokaisen automerkin kohdalla sama asia! Älä kitise!
Ja huom! En omista Bemaria!
äläpä nyt nussi pilkkua. Otin bemarikuskit esimerkiksi tasan sen takia että vituttaa ihan suunnattomasti noiden teini-idioottien koheltaminen. Ovat aika usein myös bemareiden rateissa. TOKI MUIDENKIN AUTOJEN, en vain sitä tuossa äsken tajunnut kertoa. Ymmärrän toki jos moisesta hermostut. Nöyrimmät anteeksipyyntöni.
"Hyväkäytöksiset bemarikuskit kunniaan!"
"äläpä nyt nussi pilkkua. Otin bemarikuskit esimerkiksi tasan sen takia että vituttaa ihan suunnattomasti noiden teini-idioottien koheltaminen. Ovat aika usein myös bemareiden rateissa."
Niinpä, ensimmäisen lauseen minäkin allekirjoitan.
Älä nyt jaksa suoltaa tuota roskaa. On sulla puheenaiheet tosi vähissä.
puolangalta?
Ihmettelen, että henkilö jolla on z3 bemari voi kirjoittaa noin typerän avauksen. Olen kuvitellut että sellaisilla ajelevat vain hyvätuloiset, fiksut ja sivistyneet herrasmiehet/naiset. Taisinpa olla väärässä
kayppa katsomassa minkavarinen viiva on zetasi katon keskimmaisen saranan juuressa takaluukun puolella..pikkudetalji jonka vain kyseisen auton todella omistava voi tietaa
//sorry aeaeekkosten puuttuminen//
Käykös kuule sulle Jokke että vastaan heti sunnuntaina kun auto taas takaisin tallissa. Palataan siis asiaan silloin.
Anteeksi tosiaan jos jollakin asteella olen ollut liian moukkamainen. Itseäni on vain häirinnyt se että kaikki bemarilla ajavat tungetaaan siihen samaan "reikäpääidiootit"kastiin. Syy, miksi näin on johtuu siitä että osa (llian iso osa) yksinkertaisesti käyttäytyy liikenteessä kuin idiootit. Hivenen olin yllättynyt että huonotapaisten kuskien sijasta haukut sainkin minä. Ok, asia selvä.
läheisessä autoliikkessä. Taitaa olla tarkoituskin...
.. ei nyt sentään!;) Mutta jätetään tämä keskustelu tähän, en ilmeisesti saanut luotua sellaista keskusteluilmapiiriä mitä olisin toivonut. Kaikilla näyttää olevan enemmän tai vähemmän vastaan koko keskustelua/ "bemaristijuppeja" Joihin en koe kuuluvani. Väittäisin että kaikki koheltaa liikenteessä joskus, toiset vaan tahallisesti aiheuttaa enemmän vaaratilanteita.
Hauskaa kesää kaikille!
Niin, mistäköhän tuo maine on tullut?! Olen ajellut vuosikaudet ja todennut ettei kukaan muu kohella liikenteessä kuin "juppi-bemaristit". En ole ikinä omistanut Bemaria, enkä aio ikinä siihen autoon sortuakaan. Tuntuu olevan miehillä "sen" jatke ja naisilla muuten vaan joku ihmeellinen itsetunnon kohottaja. Miksiköhän...autohan vaan Bemarikin on - pyhä peltilehmä suorastaan.
... että en tee kyllä bemarin omistamisesta niin isoa numeroa kun se näyttää monille olevan. Tosiaan, niin kuin sanoitkin, automerkki muiden joukossa.
"En ole ikinä omistanut Bemaria, enkä aio ikinä siihen autoon sortuakaan." Kaikki tykätköön mistä tykkää, suosittelen kuitenkin hivenen avoimempaa maailmankatsomusta ! ;)
Puhuu paljon ei sano mitään.
Mitä siis yrität sanoa?
Bemarikuskit sitä bemarikuskit tätä. Z kolmosta et oo nähny edes unissasi. Kyl meil on ihan kauhee ego. Ei tainnu isi ostaa sulle Setkolmosta ku noin itkettää. Niin ja nuoret, ja varsinkin ammattikoululaiset on ihan kauheita. Yölläkin vedetään taajamassa neljänkympin alueella viittäkymppiä. Ihan kauheeta roskasakkia