mistä tämän tietää, moni lehti luokittelee syntymäajan 22.11 perusteella minut jousimieheksi, mutta mielestäni (myös muiden mielestä) omaan varsin vahvasti skorpparin piirteitä en niinkään jousimiehen.
muut samana päivänä syntyneet, kumpaa merkkiä muistutatte enemmän?
muut samana päivänä syntyneet, kumpaa merkkiä muistutatte enemmän?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olet jousimies erään sivun mukaan. Ehkä sinun kannattaisi selvittää syntymäkellon aika ja paikka ja tehdä kartta www.astrologiakeskus.com ja katsoa mitä se sanoo. se on ainut tapa selvittää aurinko merkkisi.
Olen syntynyt samana päivänä kuin sinäkin, ja joissain horoskoopeissa olen muka jousimies, yleensä amerikkalaisperäisissä. Luonteeltani olen omasta, ja muidenkin, mielestä tosi skorpionimainen.
.. oot kyllä ihan selkeä skorpioni. veli on syntynyt samana päivänä ja se luokitellaan skorpioniksi..
Joskus 22.11. on skorpioni, joskus jousimies. Riippuu ihan syntymän klo-ajasta ja -paikasta. Ota selvää ja anna tiedot www.astrologiakeskus.com/astrolog/omahorosk.pl niin saat tietää mikä tilanne oli taivaalla kun synnyit. Minä olen syntynyt klo 5.58 ja vuonna 62 se oli vielä skorpioni ja olen vieläpä nouseva sellainen. Ei hullumpaa, on kiva olla skorpparityttö.
Heips..!
Mä tiedän sanoa että sä olet skorpioni.
skorpioneja on ne jotka on syntyny 24.10-22.11 välisenä aikana...ja Jousimiehet taas 23.11-21.12 ....kunhan vain tiedät varmasti että olet syntynyt 22 päivän puolella, niin uskosin että asia on näin... :)
*Henzu*
Minä ainakin muistutan enemmän skorpparia kun jousimiestä.. Jousimiehen horoskooppi ei tunnu tutulta ja myös kaikki kaverini ovat sitä mieltä että olen skorppari. :)