Halvinta olutta seuranta

Jusubbi

Onko mitään muuta sivua, missä vaihtuisi päivittäin halvimpien oluiden hinnat/ ostopaikat esim. pk-seudulla? Jos ei, niin olisiko joku halukas perustamaan moisen sivun? Olisi varmaan kysyntää aina viikonlopun lähestyessä. Itse olen kuullut huhua, että amiraali olutta saisi 15€/kori pantteineen tikkurilan k-supermarketista. Jos joku voisi tarkistaa tilanteen ja informoida, koska itse asun aika kaukana tikkurilasta.

14

2969

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bisse

      No toi on ollut tarjouksena maaliskuun alusta aika monessa K-marketissa Citymarketit mukaanluettuna. Se Amiraali on 4.3 vol eli hieman laimeata olutta. Halvin näkemäni normaalioluen mäyris oli ennen vappua 7.49 S-marketissa HKI.

    • Jube

      Amiraalitarjous 15 e/kori on poistunut, (halvempi ulosmyyntihinta kuin sisäänostohinta).

      S-marketit ja Sestot, mäyräkoira 7.49 on myös poistunut.

      Alepassa 6pac 4.90

      Essolla 6pac 5.50

      R-kioskilla 6pac 6.99 kiskurihinta...


      Citymarketeista ja muista isoista kaupoista saa tietenkin yleensä edullisemmin.

      • joo

        kaljaa se on?Lahessa on lappari mäyris 9.90€ lähikaupassa ku ei kestä pinna mennä isoihin kauppoihin.


      • Öly
        joo kirjoitti:

        kaljaa se on?Lahessa on lappari mäyris 9.90€ lähikaupassa ku ei kestä pinna mennä isoihin kauppoihin.

        24 tölkkiä koffia 10.20 euroa/CitymarketEesti


      • Tume
        Öly kirjoitti:

        24 tölkkiä koffia 10.20 euroa/CitymarketEesti

        Niii ykköstä vai ivbiä?


    • Ostaja

      Sisälsi pantit.

    • ege

      Täällä sisemmässä maata aloitti K-ryhmän Cassa-marketit. Siellä on aina Amiraali 17,90/kori ja Koff 12-pack 8,95. Vantaallahan on myös sama pulju.

    • mäyris

      ..oli eurosparissa koivukylässä...

      • Jobbari007

        Laatikko olutta Hampurissa saksassa, paikallisessa supermarketissa. 24x0,33 5,2% 4,99€


    • raum boig

      rauman nortamonkadun shellillä maksaa pirkka olut kori/16€
      ja tokmannilla karjala 18€/kori.

    • labbarimäykkä

      Hyvinkäällä vehkojan pyrhösellä maksaa labbarimäyris 15,90-

      • Dry Stout

        Tuohan on aika kallista, yksikköhinta on 3.68 e/l. Mäyris eli mäyräkoirahan on pahvikuoreen pakattu 12 pullon pakkaus á 0.33 l.

        Prismassa taitaapi olla Karjalasalkku 18.99 tjs, yksikköhinta 1.92 e/l, Lidlissä Nobelaner suunnilleen saman hintaista.


      • Dry Stout
        Dry Stout kirjoitti:

        Tuohan on aika kallista, yksikköhinta on 3.68 e/l. Mäyris eli mäyräkoirahan on pahvikuoreen pakattu 12 pullon pakkaus á 0.33 l.

        Prismassa taitaapi olla Karjalasalkku 18.99 tjs, yksikköhinta 1.92 e/l, Lidlissä Nobelaner suunnilleen saman hintaista.

        Prismassa oli vaihtunut tarjous, Koff-salkku 18.68 e.


    • Jomra Nyykänen

      Jorman pikavalinta tarjoama Karjala liki ilmaista ja Olvia samaan hintaa. Nykäsen valinnassa samat hinnat, tosin pitää varautua juoksemaan...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      1484
    2. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      57
      1435
    3. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      107
      1125
    4. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      121
      1081
    5. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      76
      746
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      168
      701
    7. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      139
      653
    8. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      572
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      370
      568
    10. Tajuan kyllä

      että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa
      Ikävä
      52
      515
    Aihe