Halvinta olutta seuranta

Jusubbi

Onko mitään muuta sivua, missä vaihtuisi päivittäin halvimpien oluiden hinnat/ ostopaikat esim. pk-seudulla? Jos ei, niin olisiko joku halukas perustamaan moisen sivun? Olisi varmaan kysyntää aina viikonlopun lähestyessä. Itse olen kuullut huhua, että amiraali olutta saisi 15€/kori pantteineen tikkurilan k-supermarketista. Jos joku voisi tarkistaa tilanteen ja informoida, koska itse asun aika kaukana tikkurilasta.

14

2798

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bisse

      No toi on ollut tarjouksena maaliskuun alusta aika monessa K-marketissa Citymarketit mukaanluettuna. Se Amiraali on 4.3 vol eli hieman laimeata olutta. Halvin näkemäni normaalioluen mäyris oli ennen vappua 7.49 S-marketissa HKI.

    • Jube

      Amiraalitarjous 15 e/kori on poistunut, (halvempi ulosmyyntihinta kuin sisäänostohinta).

      S-marketit ja Sestot, mäyräkoira 7.49 on myös poistunut.

      Alepassa 6pac 4.90

      Essolla 6pac 5.50

      R-kioskilla 6pac 6.99 kiskurihinta...


      Citymarketeista ja muista isoista kaupoista saa tietenkin yleensä edullisemmin.

      • joo

        kaljaa se on?Lahessa on lappari mäyris 9.90€ lähikaupassa ku ei kestä pinna mennä isoihin kauppoihin.


      • Öly
        joo kirjoitti:

        kaljaa se on?Lahessa on lappari mäyris 9.90€ lähikaupassa ku ei kestä pinna mennä isoihin kauppoihin.

        24 tölkkiä koffia 10.20 euroa/CitymarketEesti


      • Tume
        Öly kirjoitti:

        24 tölkkiä koffia 10.20 euroa/CitymarketEesti

        Niii ykköstä vai ivbiä?


    • Ostaja

      Sisälsi pantit.

    • ege

      Täällä sisemmässä maata aloitti K-ryhmän Cassa-marketit. Siellä on aina Amiraali 17,90/kori ja Koff 12-pack 8,95. Vantaallahan on myös sama pulju.

    • mäyris

      ..oli eurosparissa koivukylässä...

      • Jobbari007

        Laatikko olutta Hampurissa saksassa, paikallisessa supermarketissa. 24x0,33 5,2% 4,99€


    • raum boig

      rauman nortamonkadun shellillä maksaa pirkka olut kori/16€
      ja tokmannilla karjala 18€/kori.

    • labbarimäykkä

      Hyvinkäällä vehkojan pyrhösellä maksaa labbarimäyris 15,90-

      • Dry Stout

        Tuohan on aika kallista, yksikköhinta on 3.68 e/l. Mäyris eli mäyräkoirahan on pahvikuoreen pakattu 12 pullon pakkaus á 0.33 l.

        Prismassa taitaapi olla Karjalasalkku 18.99 tjs, yksikköhinta 1.92 e/l, Lidlissä Nobelaner suunnilleen saman hintaista.


      • Dry Stout
        Dry Stout kirjoitti:

        Tuohan on aika kallista, yksikköhinta on 3.68 e/l. Mäyris eli mäyräkoirahan on pahvikuoreen pakattu 12 pullon pakkaus á 0.33 l.

        Prismassa taitaapi olla Karjalasalkku 18.99 tjs, yksikköhinta 1.92 e/l, Lidlissä Nobelaner suunnilleen saman hintaista.

        Prismassa oli vaihtunut tarjous, Koff-salkku 18.68 e.


    • Jomra Nyykänen

      Jorman pikavalinta tarjoama Karjala liki ilmaista ja Olvia samaan hintaa. Nykäsen valinnassa samat hinnat, tosin pitää varautua juoksemaan...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      133
      10569
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5080
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      43
      2281
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2088
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      28
      1986
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1631
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1452
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      29
      1124
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      33
      1071
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      997
    Aihe