"Outo välikohtaus baarissa: Niinistö ripitti huutelemalla
Ravintola Manalassa nähtiin outo välikohtaus viime torstai-iltana, kun eduskunnan puhemies Sauli Niinistön nähtiin ripittävän keskustan eduskuntaryhmän puheenjohtajaa Timo Kallia."
Ei mikään ihme että eduskunnan puhemies on saanut tarpeekseen kepulaisista
ja varsinkin Kallin pötkylästä. Hyvä Sauli!
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/Outo välikohtaus baarissa Niinistö ripitti huutelemalla/art-1288356234872.html
Kalli sai pataan Niinistöltä
13
216
Vastaukset
- Ne hermot
Tapaus osoittaa vaan kuinka heikot hermot Niinistöllä on. Kallin oikeaan osunut arvio sai herkkähipiän kiihtymään.
Ei ole Saulista presidentiksi, kun ei kestä paineita.- ryssä-ernesto
esittämään päin persettä meneviä arvioitaan.
Niinistö on rökittänyt epärehellisiä ahneita
kansanedustajia niin että hänestä sentähden
tulee hyvä koko kansan suosima presidentti. - bye bye
ryssä-ernesto kirjoitti:
esittämään päin persettä meneviä arvioitaan.
Niinistö on rökittänyt epärehellisiä ahneita
kansanedustajia niin että hänestä sentähden
tulee hyvä koko kansan suosima presidentti.Jos Niinistö lähtee esille niin hänen vaalirahoituksena käydään läpi. Peli on sitten loppu.
- Kaikissa asioissa...
bye bye kirjoitti:
Jos Niinistö lähtee esille niin hänen vaalirahoituksena käydään läpi. Peli on sitten loppu.
Ehkä nyt vangittuna oleva Juha Kajo kertoo jotain kepulaisten
ystäviensä (mm. Kiviniemi ja Kalli) rahoituksesta. - Sepä siitä
...johon KALIKKA KALAHTAA...
Näin Niinistö osoitti todeksi Kallin sanonnan, että oli Niinistön ja Lipposen päähänpinttymä viedä Suomi kiireellä hajanaiseen Eu-rahaliittoon mukaan.
- Politiikan tarkk.
Tunnen Salon suunnasta Niinistön lähipiiriä ja aika oikeaan osuu määritelmä kärttyisestä vanhasta ukosta.
Herra kuulema on niin korskeaa ja ylvästä normaalille rahvaalle, joten kansansuosio yllättää.
Niinistö itse oli Lipposen kanssa viemässä Suomea EU-suohon. On siis tyhmää rypistellä kun itse housuihinsa paskonut.
Väyrysen varovaisempi linja olisi ollut maan kannalta parempi.- saitin ääni
KGB-linja vai?
- pötkylä
joskus kouluttaa kallia.
- niinistöstä totutta
Jos Kalli olisi vähän kopauttanut Niinistöä, tämä olisi tippunut lattialle heti. Kalli on entinen nyrkkeilijä. Niinistö varmaan pikku päikkyrässä uskalsi aukoa päätään. Muistan, kuinka lehdissä kirjoiteltiin muutama vuosi sitten, että Niinistön ryyppyseurue heitettiin ulos New Yorkilaisesta kapakasta. Mikään Niinistöstä negatiiviseen viittaavahan on ollut jo vuosia Suomessa kielletty mediassa.
- Vai onko?
ainoa kepulainen joka on myöntänyt syyllistyneensä rikokseen.
Rehellisyyttä?
Timo Kallihan on se KEPUn valopää, joka tv-haastattelussa oikein rehvasteli sillä, että hän oli syyllistynyt rikolliseen toimintaan. Tällaisia konniahan ne KEPUlit ovat kaikki.
- Tökkis
Kyllä Sinä Känä tavan pelsepuuppi olet valehtelemaan. Mihin perkeleen punamulta- tai siniveriastiaan olet lapsena kastettu?
- Pankkopoika 2
Tökkis kirjoitti:
Kyllä Sinä Känä tavan pelsepuuppi olet valehtelemaan. Mihin perkeleen punamulta- tai siniveriastiaan olet lapsena kastettu?
etkö sen vertaa muista? Känä on oikeassa, itsehän pötkylä myönsi rikoksensa, siitä koko
vaalirahajupakka sai alkunsa. Kiittäkää kepulit pötkylää siitä että olette nyt kaulaanne
myöten paskassa ja kannatuksenne kohta olematon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1495828Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella354243Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan03520Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv492741- 312554
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452520Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv322498- 162408
- 432065
Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h262025