MIkä outo urpilintu nähty

Paimiossa lintulaudan alla maassa? Urpiaisen kokoinen, punainen läiskä otsassa kuin tundraurpiaisella ja kyljissäkin vastaava vaalea viiru siivessä. Pää vaalea alta ja päältä, siis myös niskasta. Myös nokka lyhyt tundraurpiaisen tapaan.
2242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat
  • Ne viihtyvät nyt etelässäkin, kun on niin kylmä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


en ole ennen nähnyt kirjoitti:

Paimiossa lintulaudan alla maassa? Urpiaisen kokoinen, punainen läiskä otsassa kuin tundraurpiaisella ja kyljissäkin vastaava vaalea viiru siivessä. Pää vaalea alta ja päältä, siis myös niskasta. Myös nokka lyhyt tundraurpiaisen tapaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu