Älä kerro satuja, en mä tahdo kuunnella.
Mielipuolilato on satusetä
Keskustalainen
4218
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kaapille lääkettä ottamaan, kun harhasi alkoivat iskeä päälle jo heti aamusta. Täällä ei ole ollut yhtään mielipuolilatoa satuilemassa mitään. Kukaan muu kuin sinä ei sellaista ole nähnyt. Mutta tämä ei tarkoita, ettetkö sinä olisi niitä nähnyt. Harhat ovat näkijälleen aivan tosia. Onneksi koit ne satuina, sillä ne harvoja kuitenkaan pelottavat.
...palkitsemaan kommenteillasi tuollaista provosoijaa, joka kirjoittelee tänne n. kymmenellä nimimerkillä ja esiintyy myös muiden nimimerkeillä.
Onko sinun pakko täällä kirjoitella kun kukaan ei halua lukea sinun nuivia ja keskustavastaisia kirjoituksia. Muista, että minunkin mielipide on demokratiaa ja sananvapautta.
Toiseksi en tarvitse lääkkeitä, voin kirjoittaa sinulle reseptin.
Muita harhoja en ole nähnyt kuin mielipuoliladon.
Muista keskusta on paras.
Kirjoitat: "Muita harhoja en ole nähnyt kuin mielipuoliladon." Tämä on hyvä asia, ettet olet nähnyt tänään muita harhoja. Yhdessäkin harhassa päivää kohti on jo tarpeeksi. Olet ilmeisesi jostain Pohjanmaalta kotoisin, kun näet näitä mielipuolisia latoja. Yritä ajatella mielessä, että tällaisten mielipuolisten latojen heiluminen silmissäsi voi johtua kangastusilmiöstä, karsastusilmiöstä tai jostain muusta viasta silmissäsi. Jos sekään ei auta, otat aina tarvittaessa niitä lääkkeitäsi lääkärin ohjeen mukaan. Pikaisiin parenemisiin.
Jos harhasi iskevät päälle siitä, että luet kirjoituksiani, niin yritä vastedes välttää niiden lukemista. Kirjoittelen aina tällä samalla nimimerkillä, joten voit hyvin helposti sivuuttaa harhoja aiheuttavat kirjoitukset. Sinunkin mielipiteesi on demokratiaa ja sananvapautta ja kunnioitan kyllä sitä. Kirjoita vaan myös minulle resepti, jos lääkärileikit jäivät pienenä leikkimättä.
Ja nyt alan ymmärtää myös tätä "keskusta on paras" -hokemaasi. Kun ne ladot alkavat hyppiä mielipuolisesti silmissäsi, niin tietysti siinä tulee mieleen, että keskusta on paras, kun siinä kohdin ei niitä mielipuolisia vääristymiä pääse syntymään. Tämä on tosin vain maallikkomainen arvaus, sillä en ole ammatiltani lääkäri, en edes konitohtori.