Armeija = ei finnejä?

solttu84

Olen miettinyt mikä on armeijan parantava vaikutus finnien suhteen. Ennen armeijaa minulla oli finnejä, armeijassa ne hävisivät täysin ja armeijan jälkeen ne taas palasivat.

Huvittavaa on se miten huonot elämäntavat minulla silloin oli.

-Söin esim. todella paljon karkkia iltalomilla.
-En edes tiennyt mikä on nopea hiilihydraatti yms. karppaus.
-En käyttänyt mitään kalaöljyjä tai vitamiineja.
-Minulla oli kova stressi.
-En koskaan pessyt naamaani millään erityisellä pesuaineella enkä käyttäny kosteusvoidetta.

Ja silti virheetön iho :D

Voisko ratkaisu piillä lisääntyneessä veden juonnissa? Vai missä?

Käyn edelleen ulkona juoksulenkillä pari kertaa viikossa ja salilla.

2

1130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hagi89

      Ulkoilma, kohtalainen määrä fyysistä liikuntaa ja semi raskaat, sekä pitkät päivät (suuri energian kulutus). Syitä on varmasti monia ja kaikille armeija ei välttämättä ole positiivinen kokemus aknen kannalta. Itselleni leirit kasvomaaleineen tuotti päänvaivaa, muuten ei ollut ongelmia.

    • finnit_oli

      itselläni tuo oli täysin päinvastoin, ei ollut koskaan finnejä ennen inttiä ja intissä alkoi naama kukkia komeesti. johtui veksin tohtorin mukaan intin huonoista pesuaineista millä siis vaatteet ja lakanat pestään, sekä siitä että saattoi olla esim. parin viikon leirijakso jolloin ei päässyt pesemään naamaansa kunnolla. nyt kun olen ollut pari vuotta reservissä niin heti finnit ovat naamasta hävinneet.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      74
      3180
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      36
      2030
    3. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      166
      1773
    4. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      292
      1308
    5. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      30
      1198
    6. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      91
      1160
    7. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      100
      1086
    8. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      120
      1074
    9. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1070
    10. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      26
      991
    Aihe