Otsikon mukainen auto hankinnassa. Katselin lisävarusteista sport -pakettia, mutta alkoi tuo rengastus 225/45*17 mietityttämään. Kertokaahan paketin valinneet mielipiteitänne ajo-ominaisuuksista ja etenkin rengasmelusta. Onko muuten paketin ratissa radion säätimet vai ei ?
Octavia 1.8tsi elegance combi
6
637
Vastaukset
- sportiton
Ja kuulopuheiden mukaan huomattavasti meluisampi kuin vakioläskeillä 195/65R15. Itse en moista sport-pakettia ottaisi sivistyneeseen 1.8TSI malliin. Jos haluaa urheilla niin RS on sitten oikea valinta.
- 11
Juuri sama kiesi ja sport paketilla.
Rengasmelua toki hieman enemmän, kuin normirenkailla mutta hiljeni huomattavasti kun nostin rengaspaineet joka kulmassa 2,8 bar.
Hintansa arvoinen tuo paketti.
Ratista ei löydy noita säätimiä eikä kyllä tarvitsekkaan.
Soittimeksi vielä bolero.Itsellä on sama paketti mutta oli viimekesän rengaissa 2.3 paineet ja kulu tasaisesti. Huomasitko itse oliko renkaat kunlunu tasaisesti kun pidit 2.8 painetta?
- 9
turo555 kirjoitti:
Itsellä on sama paketti mutta oli viimekesän rengaissa 2.3 paineet ja kulu tasaisesti. Huomasitko itse oliko renkaat kunlunu tasaisesti kun pidit 2.8 painetta?
Kun kerkesin ajella noilla kesäkiekoilla vaan n4000 km.
Näytti ainakin vielä uudenveroisilta.
Rengasääniin oli kyllä vaikutusta kokeile ihmessä. 9 kirjoitti:
Kun kerkesin ajella noilla kesäkiekoilla vaan n4000 km.
Näytti ainakin vielä uudenveroisilta.
Rengasääniin oli kyllä vaikutusta kokeile ihmessä.Täytyy ensikesänä kokeilla.
- HJALMARI
Oli ilmeisesti koeautossa ainakin kun omassa sitten tuntuivat jotenkin pehmeiltä .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1257543Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?937224Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit287149Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t656296Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t66120Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1075655Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465448Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa675287Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus445168Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset304943