Voipaketti 0,79 euroa

Turun Prismoissa myytiin torstaina Valion puolen kilon paketti voita hintaan 79 senttiä.Onko vain
sisäänvetotarjous ,vai onko Valion voita jäänyt varastoihin jostain syystä ?
11501
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kyse on siitä että salolainen idiootti on valmis maksamaan mukisematta mitä salolainen kauppias pyytää. Varsinkin jos siitä saa sen bonuksen. Missään muualla ihmisten ostoskäyttäytyminen ei taida olla yhtä typerää kuin Salossa. Hienoa saloiset kuluttajat pitäkää hinnat korkealla, älkää missään tapauksessa valittakaa korkeista hinnoista. Kertyyhän sitä maksimibonusta tällä tavoin enemmän. 20% kaliimmat hinnat ja siitä viiden prossan bonus niin salolainen pikku perheenäiti kiitää pöksyt märkänä prismaan. olette säälittäviä.

Äänestä
  • älä meitä sääli. Sääli itteäs vaan.
    Hyvää joulua!

    Äänestä

  • juokse juokse kirjoitti:

    älä meitä sääli. Sääli itteäs vaan.
    Hyvää joulua!

    tulisi jos pyyhkäisen Turkuun voita hakemaan?

    Äänestä

  • maksuksi kirjoitti:

    tulisi jos pyyhkäisen Turkuun voita hakemaan?

    on taas tuo sama vajukki joka on saanut s-ryhmän hommista kenkää (tai todennäköisemmin ei päässyt edes sinne töihin). Älkää vastatko sille, sen älykkyysosamäärä on alempi kuin ameeballa.

    Äänestä

  • 24 kirjoitti:

    on taas tuo sama vajukki joka on saanut s-ryhmän hommista kenkää (tai todennäköisemmin ei päässyt edes sinne töihin). Älkää vastatko sille, sen älykkyysosamäärä on alempi kuin ameeballa.

    IP numeron perusteella ei ole vaikea arvata kuka tyyppi näitä juttujaan joka threadiin tunkee. Eipä tullut yllätyksenä tämäkään.

    Äänestä

  • lkfdlfkdl kirjoitti:

    IP numeron perusteella ei ole vaikea arvata kuka tyyppi näitä juttujaan joka threadiin tunkee. Eipä tullut yllätyksenä tämäkään.

    Kerro nyt kuka.

    Äänestä

maalaisjärki kehiin.. sitä myydään tappiolla kuten kahvitarjoukset ja muut vastaavat.. haloo..sil saahan asiakkita kauppaan ja samalla tarttuu muutakin.. niin ihmeellistä kun tuo onkin niin taktiikka toimii ja ihmiset juoksee noiden perässä hullunkiilto silmissä

Äänestä
  • Täällä ihan julkisesti omalla nimellään vaatinut asiakkaita boikotoimaan osuuskauppaa.
    http://keskustelu.suomi24.fi/node/6924439

    Teki hyvän palveluksen meille, jotka emme tienneet kaikista bonuspaikoista ;o)

    Äänestä

  • Ennemmin juoksen hullunkiilto silmissä edullisempien hintojen perässä kuin kerään jotain bonuksia. Ihmeellistä että muualla Suomessa kaupoilla on varaa jatkuvasti myydä suuremmalla tappiolla. Olisikohan asiakaskunta muualla vähän valveutuneempaa kuin Salossa.
    Omituista että kun Salossa kritisoi sso:n hinnoittelua pidetään heti vähä-älyisenä. Onko se sitten niin että perus salolainen kokee itsensä jotenkin paremmaksi kun saa maksaa enemmän? Teitä ei sitten yhtään kiusaa kun samat tuotteet esim. Salon ja Turun citymarketeissa ovat eri hintaisia.
    Se nyt vaan on tyhmää maksaa liikaa.

    Äänestä

Salon citymarketin hinta 40% kalliimpi kuin pääkaupunkiseudulla. Olikin taas pitkästä aikaa viimeinen kerta kun teemme jouluostoksia Salossa, eipä taida salolaisten kauppiaiden ahneudella olla mitään rajaa.

Äänestä

Ihan sama mistä voinne, kalanne, bensanne ja mitä nyt kulloinkin ostatte..... tässä elämässä on vakavempiakin asioita!!
Hyvää Joulua!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mistä kyse? kirjoitti:

Turun Prismoissa myytiin torstaina Valion puolen kilon paketti voita hintaan 79 senttiä.Onko vain
sisäänvetotarjous ,vai onko Valion voita jäänyt varastoihin jostain syystä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu