Niinkuin varmaan tämän keskustelupalstan monet kävijät jo tietävätkin, meidän Nöpö on maaliskuisen karkureissunsa "ansiosta" pieniin päin :))
Nöpön tulevat vauvat ovat hyvin, hyvin tervetulleita ja mielenkiinnolla olemme seuranneet tämän nuoren (10kk) äitikokelaan vatsanseudun kasvua.
Nöpö onkin saanut jo uuden lempinimen: se on "Pallolaajennus" eli meidän Nöpöllä on pallolaajennus :))
Nyt kun synnytykseen on aikaa enää viikko ja Nöpön vatsa "elää" jo silminnähtävästi, niin
"Meidän Nöpöllä on pallolaajennus ja vatsa "vikkelällä" ".
Iloista mieltä kaikille, toivoo
Anne 45-v.
Nöpön tulevat vauvat ovat hyvin, hyvin tervetulleita ja mielenkiinnolla olemme seuranneet tämän nuoren (10kk) äitikokelaan vatsanseudun kasvua.
Nöpö onkin saanut jo uuden lempinimen: se on "Pallolaajennus" eli meidän Nöpöllä on pallolaajennus :))
Nyt kun synnytykseen on aikaa enää viikko ja Nöpön vatsa "elää" jo silminnähtävästi, niin
"Meidän Nöpöllä on pallolaajennus ja vatsa "vikkelällä" ".
Iloista mieltä kaikille, toivoo
Anne 45-v.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Missä päin asutte? Onko Nöpön kaikki pennut jo varattuja?
Ei Nöpön pentuja ole varattu vielä kenellekään. Odotamme nyt ensin, kuinka monta niitä tulokkaita on :)) Varauksia harkitsen sitten vasta.
Jos olet kiinnostunut pennusta vielä 3 kuukauden päästä, niin ota silloin yhteyttä [email protected]
Aion käyttää pennut lääkärillä, rokotuttaa ne yms., joten niiden hinnaksi tulee arviolta 50-70 euroa.
Asumme Pälkäneellä, täällä Tampereen kupeessa. Hämeenlinnaan ja Tampereelle on kumpaankin 35 km matkaa.
Kissan hankinta on edessä syksyllä. Kiinnostuin vain tuosta teidän Nöpöstä niin kovasti. Täytyy kysellä sitten uudelleen! Muista käydä kertomassa Nöpön kuulumisia täällä! Ja tietysti myös pikkuisten! Hyviä vointeja ja voikaa paksusti!=)
Kun tuntuu, että Chibi tarvitsisi leikkikaverin. Ja varmasti minullakin tulisi olemaan hauskempaa, kun Tapsa-kultani lähtee sivariin ja minulle tulee kuiteskin kauhea ikävä ja yksinäinen olo.
Tosin pitää vielä jutella pitkään Tapanin kanssa. Kun asia koskettaa häntäkin ja hän on epäilevällä kannalla.
Ps: Sitä tarinaa ei ehkä tule. :( Inspiraatio lensi sen siliän tien Kelassa käynnin jälkeen. Tuli kauhea masennus ja kaikkee.... Mutta ehkä joskus, jos saan sen inspiraation takaisin.
...leikkikaveri pitää olla.
Silloin kun minä otin nuo kolliviikarit (Mortti & Vertti, syyskuussa v.2000), niin mietin aluksi, että yksi vai kaksi kissaa.
No, sitten kun kävin sitä 4 kisun pentupesuetta katsomassa, niin päätös oli heti aivan selvä; kaksi niitä pitää olla.
Noi meidän veljekset ovat samanvärisiä eli mustavalkoisia ja tietysti alusta saakka olleet toistensa parhaat kaverit.
Väitänkin, että esim. huusholli pääsee vähemmällä kahden kissan jäljiltä, kuin yhden. Niillä on niin paljon seuraa toisistaan ja touhua toistensa kanssa, että huusholli saa olla paremmin rauhassa. Ja olisihan se mukavaa kenelle tahansa, että saisi olla ja leikkiä saman lajin toverin kanssa.
Eipä sinun tarvitse sitä tarinaa miettiä. Se tulee sitten vuorollaan kun ja jos on tullakseen.
Relax vaan ;))
Laitan sen Nöpön tarinan tänne ensi viikolla uudelleen, kunhan näen sen reissun "aikaansaannokset" :DD