te hoidatte joululahja-asianne lapsille ja lapsenlapsillenne.Itse tulin sellaiseen tulokseen tänä vuonna,kun en yhtään tiedä mitä kukakin tarvitsee,niin kyselin pankkitilin numerot ja laItoin heille rahat että saavat itse ostaaa mitä haluavat.Itse en viitsi enää juosta täysissä kaupoissa hysteerisenä,joten nyt vältyin tältäkin tohinalta.Mitä mieltä?
Vastaukset 5
- Hienoa...
Pääasia että olet tehnyt oikein ja se on tärkeintä.
Ihan hyvä vaihtoehto ja meillä juuri paljon käytetty.
Tapana mulla on vaan systerin tytön porukoille laittaa joku konvehtirasia ja siihen mukaan rahakirje.
Omia lapsia kun ei ole.- asfåQW
huominen on parempi.
Se riittänee - Teemuna
Täydennän joka vuosi heille, heidän yksi vuotis synttäreistään aloittamaani Villeroy Boch-astiaston keräystä. Eivät kakarat tätä vielä arvosta ja siksi joulupukki tuo heille myös jotain mieluisampaa, mutta vaatimattomampaa.
Toivottavasti myöhemmin, aikuisiällä osaavat arvostaa menneiden joulujen lahjoja. Selvää rahaaja lahjakortteja sekä elokuvalippuja. Rahalahjusten lisäksi DVD elokuvia(sovittuja), ovirekki, gymstick yms. urhelu ja jumppa materiaalia sekä tietysti kirjoja ja palapelejä. Guitar hero band pleikkaripeli ohjaimineen ja bändikamoineen, yksi iso paketti. Itselle mustat oasis helmet, vaikka kylläkin kalaevalan filigraani kultainen sydänriipus, vähän yli 1000 euroa, tekisi myöskin mieli. Ehkä ensi jouluna se sit, siis itselle...heh heh.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän531077Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll221050Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514838- 50824
- 46735
- 37659
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan62609Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181605Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘38562