Vapautuspuolue valitsi tänään Itä-Suomen komendantiksi toimitusjohtaja Pekka Sivosen Komperosta.
Tiedote
Tiedoittaja
9219
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Minkä yrityksen toimitusjohtaja Sivonen on? Komperonhan me toki kaikki tiedämme, sillä se on yksi kyläpahanen Pohjois-Karjalan takamailla.
Olen kuullut, että paitakauppa käy kuumana.
Tuontiagentuurilla pitää olla toimitusjohtaja.
toisin kuin soinisteille. Jännää
http://www.facebook.com/pages/Vapauspuolue/130607886992574?v=wall
"Vapauspuolue perusti Varkaudessa 18.12.2010 oman piirijärjestönsä Itä-Suomeen.
Piirijärjestön puheenjohtajana aloittaa Pekka Sivonen Liperistä. Varapuheenjohtajaksi valittiin Marja Liisa Luomanmäki Kaavilta ja sihteeriksi / taloudenhoitajaksi Jenni Ylikotila Varkaudesta. Lisäksi hallitukseen valittiin Laura Iivanainen L...eppävirralta ja Tomi Hämäläinen Leppävirralta".
Puoluerekisterin mukaan ko. puoluetta ei ole olemassa, joten mikä on ko. ryhmän tavoite. Jos aikoo valtakunnalliseen yhteiskunnalliseen vaaliin osallistu, niiin pitää olla joko puolue, tai esittää riittävän kokoibnen vaaliyhdistys joka kelpaa myös oikeusministeriölle.
Joutuu kyllä hieman ihmettelemään Pietun tavoitteita ja tapaa tulla julki ko. asian toimesta, sillä kun ei ole selkeitä realistisia määreitä olemassa, niin miksi luoda kuvia joita ei voi katsoa? Ei edes hallitsematon narsismi voi luoda tuollaisia tavoitteita, joille ei ole mitään totetumisen mahdollisuuksia saati, että ne johtaisi henkilöiden kannalta tasoon, jonka kautta kuitenkin noita fantasioita aetetaan.
http://www.vaalit.fi/15366.htm
Käytatpä Ari hienoja ilmaisuja "hallitsematon narsismi"
Onko meidän Pierulla nuin hieno tauti kuin"hallitsematon narsismi.
Meidän autokuskimme taitaa olla lääkärikin.
Siitä kun viimeeksi katsoin tuota ko. rekisteriä on kait juuri tuo kuukausi, eli minkä vapauspuolue on ollut rekisterissä. Mutta ei se poista sitä tosiasiaa, että ko. ryhmällä olisi mitää todellista vaikutusta suomalaiseen yhteiskuntaan tai sen muuttamiseen.
Kyllä tuon Pietunsuhteen joutuu jo asettamaan jo joitain kysymyksiä, sillä vain narsismi antaa moisille ulostuloille siivet.
Nyt uskon lopullisesti Pietuun.
Pietuuuuuuuu........uuuuuu.....uuuuuu!!!
Täältä tuuuuuun....uuun!