eli pitääks windows vistalle olla erikseen oma ajurilevy kuten XP:ssä vai tuleeko joitain ajureita, esim netti ajureita automaattisesti käyttiksen mukana.
Windows Vista&ajurit
2
331
Vastaukset
Sekä XP:ssä, Vistassa että Seiskassa on mukana julkaisuajankohdallaan ajankohtaiset yleisimmät laiteajurit mukana. Mitä vanhempi käyttis, sen huonommin se tukee uutta rautaa, joten ajan mukaan tarvitaan yhä enenevässä määrin ulkoisia, laitevalmistajan ajureita, kunnes niidenkin tekeminen aikanaan loppuu.
- test 3923
Compaq kannettava ja pakkauksessa oli mukana Windows Vista Premium levy, Compaq Drivers levy ja Utilites levy. Kokeilin asentaa tuon Vistan levyltä, ja mitään ajureita ei ollut mukana, piti laittaa drivers levy koneeseen. Sitten kokeilin Win 7 levyä, ja kaikki ajurit asentu. Sitten kokeilin normaalia OEM Vista levyä, ja kaikki ajurit asentu. Elikkä johtopäätös on ettei koneen mukana tulleella Compaqin Vista asennuslevyllä ollut ajureita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?1022196- 1041634
- 821318
- 1211293
- 1171236
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘601068Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis601044- 511017
- 36942
- 33814